Ціни на продукти щоденного раціону продовжують повзти догори. Зокрема за останні дні на ринках Чернівців від кількох копійок до кількох гривень подорожчали майже усі продукти. Крім свинини, сала, курячого м’яса та яєць, передає кореспондент molbuk.ua.
На ринку "Центральний" продавці зазначають, що подорожчали усі види крупів, молочні, м’ясні продукти, макаронні вироби, хліб, цукор, олія.
Водночас курячі яйця, навпаки, подешевшали. Разом із тим, не змінилися ціни на курятину. Щоправда, це пов’язано із спадом експорту внаслідок спалаху пташиного грипу в Україні, – зазначають аграрії громадського об’єднання "Економічний дискусійний клуб".
Якщо у попередній період найвищі темпи подорожчання демонструвала молочна продукція, то тепер першу сходинку цінового зростання посідали картопля та овочі "борщового набору", споживчі ціни підвищилися за 10 днів в середньому на 14-31 копійок на кілограмі продукції, – підрахував Держстат. Водночас домашні овочі, поки що не подорожчали. Крім часнику, ціна цього продукту виросла на 20-30 гривень за кілограм: з 60 до 90 гривень.
Зберігається також ріст цін на молочну продукцію.
Також подорожчав цукор. Аграрії пояснюють, що за кожну декаду січня цукор додавав у ціні по 10-20 копійок за кілограм. Відтак назбиралася ціла гривня, тож на продуктових ринках Чернівців кілограм цукру вже продають за 16 гривень. У деяких роздрібних магазинах просять навіть до 20 гривень за кіло.
Помітно, що подорожчав хліб, при чому усі види – житній, зі змішаних сортів борошна та з вищого сорту білий хліб, батон й здобна продукція. Паралельно підвищилися у ціні всі види крупів.
На ринку "Центральний" кілограм гречки знову продають за 32 гривні, на кілька копійок подорожчали й усі інші крупи, – кажуть продавці.
Експерти ресурсу "Економічний дискусійний клуб" зазначають, що найближчим часом на споживчому ринку основних видів продовольства зберігатиметься цінова динаміка у бік зростання.
Одним із чинників здорожчання стане подальше збільшення витрат на виробництво. Так, з першого лютого "Нафтогаз України" встановив нові ціни на газ для промислових споживачів. Порівняно з січнем вартість блакитного палива збільшилося більш ніж на 1,6 тисячі гривень за тисячу кубів на умовах передоплати. У січні газ для підприємств коштував 7551 гривень за тисячу кубів, а у лютому стало – 9214 гривень.
Прогноз. Очікується, що у найближчий період лідерство у подорожчанні збережуть картопля, овочі та фрукти, з огляду на скорочення їхніх запасів, зростання витрат на зберігання та логістику.
Також продовжиться ріст цін на молокопродукцію.
Більш-менш залишатимуться стабільними ціни на м’ясну групу продовольства.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
3-02-2017, 12:55
0
2 693