Новий бальнеологічний корпус відкрили сьогодні, 26 січня, в Чернівецькому обласному центрі медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи.
Як передає кореспондент molbuk.ua, це перший на Буковині бальнеологічний корпус при медичному закладі. Будівельні роботи, за словами начальника управління капітального будівництва ОДА Олександра Пуршаги, почалися ще у 2010 році, однак через непорозуміння і недостатнє фінансування будівництво припинили.
"Фактично всю основну роботу провели за останній період. У 2016 році виділили біля 10 мільйонів гривень із фонду регіонального розвитку, ще один мільйон виділили з обласного бюджету. Особливо хочу подякувати тим, хто збудував такий гарний басейн. Повірте, я не один басейн збудував у своєму житті, але це один із кращих, із кращою очисткою і кращим обладнанням", - каже О. Пуршага.
На першому поверсі облаштували відділення гідрокінезотерапії, де працюватимуть масажні ванни, а також великий басейн. Воду в ньому почали нагрівати ще вночі, температура для занять має бути не менше 36 градусів, яка якнайкраще підходить для маленьких пацієнтів центру.
Зробили також їдальню і харчоблок, якого досі центр реабілітації не було, за словами в.о. головного лікаря центру Антона Казанського. Їжу для діток раніше готували на базі іншої установи і тричі на день привозили до Центру.
На другому поверсі облаштували пансіонат, який дасть змогу більшій кількості дітей лікуватися стаціонарно.
"Наразі, у нас діти записані на рік вперед, тому що стаціонар розрахований на 30 дітей. Також ті дітки, які приходять амбулаторно: за день таких можемо прийняти не більше 70 дітей", – додає А. Казанський.
На другому і третьому поверхах розмістили багато лікувальних кабінетів: для ароматерапії, фізіотерапії, є і кімната сенсорної інтеграції.
"Тут дитина пізнає навколишній світ за допомогою органів чуття: зорового, тактильного, вестибулярного, і все обладання використовується в різних методиках. Тут можуть займатися дітки від трьох місяців з ДЦП, парезами, геміпарезами (ослабленням м'язів, обмеження рухливості, частковий параліч), щоби простимулювати вестибулярний апарат за допомогою, наприклад, м'яча. Є черепашка для того, щоби дитина могла тримати рівновагу. Дітки з різними діагнозами не вміють цьго робити, - пояснює інструктор ЛФК Світлана Казимірик. - Більшість занять відбуваються у вигляді гри. Одночасно перебувати тут можуть четверо дітей, кожні півгодини. Діток в нас дуже багато, так що є над чим працювати.
На черзі - повне укомплектування нового корпусу. Частину меблів на дороговартісного обладнання нещодавно
подарували меценати, на інші необхідні речі гроші пообіцяли виділити в департаменті охорони здоров'я.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook