На фасаді корпусу Чернівецького юридичного інституту Одеської національної юридичної академії встановили меморіальну дошку Ігорю Дмитріву, Герою Небесної сотні, який був випускником цього навчального закладу.
Загиблий герой - родом із Калуша Івано-Франківської області, в Чернівцях здобував другу вищу освіту - юридичну.
Ігор Дмитрів вперше поїхав на Майдан на початку лютого, потім повернувся туди 18-го лютого, і через два дні загинув під час контратаки на вулиці Інститутській від чотирьох вогнепальних поранень у легеню, нирку та аорту, пише molbuk.ua
"Революція гідності - від студентських протестів до розстрілу беззбройних мирних жителів- змінила країну. Сотні героїв загинули за те, щоб ми могли жити, творити, працювати в європейській державі. Вогори держави, як внутрішні, так і зовнішні не заспокоїлися: розв'язана війна на Сході, де сьогодні гине цвіт нації. Але незалежно від того, тисячі патріотів як Чернівецької області, Франківської, так і всієї України без будь-яких вагань відстоюють зі зброєю в руках нашу свободу. Ми повинні пам'ятати, завдяки кому ми сьогодні живемо, змінюємо країну, і не повинні втратити тих ідей і завдань, які ми ставили на Майдані", - зазначив Ігор Богатирець, заступник голови Чернівецької ОДА.
Меморіальну дошку відкрили директор академії Богдан Сірко та брат загиблого Героя України Микола Дмитрів.
Микола пригадує: 18 лютого він зустрів Ігора, коли той виходив з дому, сказавши, що їде на Майдан.
"Тоді люди ділилися на тих, хто просто переживає біля телевізора і тих, хто хоче реальних змін. Ігор ні з ким не радився. Я хотів бути з ним, але він наказав дивитися за будинком і господарством. То була наша остання зустріч. Після того були короткі телефонні розмови, він не міг довго говорити, був на барикадах. Востаннє, коли я йому телефонував, він сказав, що відбиває атаку "беркуту" і після того підемо в наступ. У 9:20 - перше поранення, в 9:27 Ігор загинув. В числі перших", - згадує брат Героя.
"Ігор був на три роки молодший за мене, але розумом і розумінням сенсу життя він пішов вперед. Він не раз говорив: людей треба бачити наперед. Не завжди те, що говорять, те і роблять. Він казав: Коля, якщо людина обманула раз, не можна вірити, що вона скаже правду наступні рази. Те, що на Майдані були політичні сили, це неправда, Майдан починався з громадської ідеї, люди ішли за проєвропейський вибір. Партії відіграли другорядну роль, Ігор ішов як громадянин України, і відстоював спочатку права громади, а потім, щоби політики доводили цю справу до кінця. Країну маємо змінювати ми. Якщо ми будемо дотримуватися тих цінностей, які поставили собі на Майдані, згуртуємося, тоді дійсно стане краще", - каже Микола.
Він додає: те, що відбувається зараз в державі, не повною мірою залежить від Майдану.
"Люди самі вибирали президента, це не вибір Майдану. Нам ніхто не прийде і не зробить європейську країну, якщо ми самі цього не хочемо", - каже Микола.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
21-11-2016, 14:55
0
2 791