RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Тимчасові споруди у Чернівцях позначили на карті (ФОТО)

Тимчасові споруди у Чернівцях позначили на карті (ФОТО)

Комплексну схему розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Чернівців презентувало управління містобудування та архітектури Чернівецької міськради.

На цій схемі, яку управління замовило у сертифікованого архітектора, проаналізовані всі малі архітектурні форми міста. Які, до речі, з 2012 року відповідно до постанови Кабміну називаються тимчасовими спорудами.

Про це під час брифінгу 22 вересня розповіла головний архітектор Чернівців Наталія ХІЛЬКО.

- Управління містобудування та архітектури замовило у сертифікованого архітектора комплексну схему розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Чернівців. Над цією роботою архітектор працював декілька місяців і внаслідок цього ми маємо зовсім немаленьку книжечку, в якій проаналізовано всі малі архітектурні форми, які з 2012 року називаються тимчасовими спорудами, - зазначила Н. Хілько. – Архітектор склав таблицю з 28 пунктів, з яких 22 пункти – це обмеження, де не можна ставити тимчасові споруди. Тобто всі сьогоднішні тимчасові споруди можуть не відповідати одному, двом чи 22 заборонам відповідно до державних будівельних норм та інших законодавчих актів, які діють в Україні. Коли ми в управлінні ознайомилися з цією таблицею, були дещо здивовані, тому що запитували себе, як же з’явилися в нас ці тимчасові споруди на території Чернівців? Хочу відразу застерегти, що це не були якісь неправильні кроки попередніх керівників управління містобудування та архітектури, просто на той момент було інше законодавство.

Н. Хілько також зачитала основні обмеження згідно схеми, де не можна розташовувати тимчасові споруди. Серед них: якщо це суперечить генеральному плану; ближче ніж 20 метрів до перехрестя вулиць; в межах тротуарів, пішохідних доріжок, алей; ближче ніж один метр до краю тротуару, пішохідної доріжки, алеї; ближче ніж п’ять метрів до краю проїжджої частини, дороги, вулиць; ближче ніж 20 метрів до знаку "зупинка громадського транспорту"; ближче ніж 100 метрів до залізничних переїздів; ближче ніж 10 метрів до стін будівель, на яких є вікна; ближче ніж 6 метрів до стін будівель, на яких немає вікон; біля фасадів адміністративних будівель; біля фасадів культових будівель; біля пам’ятників, фонтанів, клумб, оглядових майданчиків, біля панорамних майданчиків; біля елементів декоративного благоустрою; на штучних спорудах охоронних зон інженерних комунікацій за наявності контурів зелених насаджень.

-Тобто якщо згадаємо, яке у нас місто, вузькі вулиці, розташування громадського транспорту, ми прекрасно розуміємо, що тимчасових споруд у нас дуже важко винайти місце, де їх можна влаштувати, - зауважила Н. Хілько. – Також як чернівчанка хочу сказати про діяльність цих тимчасових споруд. Наприклад, візьмемо споруду, в якій продають кури гриль. Там немає каналізації, підведеної води. То в мене як у простої мешканки виникає питання до санітарних умов даної споруди. Так само можна провести аналогію до інших споруд.

Також на сайті міськради опублікована карта, де всі тимчасові споруди в місті позначені трьома кольорами. Синім кольором позначені ті споруди, які мають відповідну дозвільну документацію і не порушують чинне законодавство, розповіла головний архітектор Чернівців.

Червоним кольором нанесені ті споруди, власникам яких управління містобудування та архітектури рекомендує при наявному договорі оренди землі після закінчення договору все-таки відмовитися від розташування там тимчасової споруди. Тобто управління не погоджується на розташування цієї споруди і рекомендує її демонтувати. Таких точок на демонтаж уже більше сотні, зазначила Н. Хілько:

-Тимчасова споруда тому й називається тимчасовою, що вона розрахована на те, що приватний підприємець якийсь недовгий період часу здійснює свою діяльність, отримує прибутки і створює для себе та працівників кращі умови для подальшого ведення підприємницької діяльності, - сказала архітектор. - На жаль, у нас підприємці не завжди розуміють це слово – тимчасова споруда. І коли ми інформуємо мешканців, що їхня споруда стоїть у межах червоних ліній або на пішохідній дорозі, перешкоджає потокам пішоходів, вони кажуть – "а ми 20 років там стоїмо". На жаль, у нас усе тимчасове перетворюється на довге.

- Всі підприємці запевняють, що це останній засіб існування їхньої родини. Тому ми запланували ще і зелений колір на цій схемі, - провадить Наталія Хілько. - Це близько півсотні точок. Зелена точка – це там, де може бути виділена земельна ділянка, що може виставлятися на аукціон. На сьогодні шість актів ми вже підготували і передали у відділ продажу. Після аукціону побачимо, чи є попит на такий вид земельних ділянок. Для міста не зовсім вигідно виставляти земельні ділянки, тому що ліцитатор (ведучий аукціону) бере за свої послуги значно більшу суму, ніж можна виручити, продавши цю земельну ділянку на торгах.

Наталія Хілько зауважує, що схема-карта продумана дуже зручно. Тож будь-хто без спеціальних знань зможе без проблем знайти потрібну точку.

-Усе місто розбито на сектори, кожен сектор має свій номер, - пояснює Н. Хілько. - По номеру в цій схемі можна знайти, яка рекомендація винесена управлінням містобудуванням та архітектури – чи це потрібно оформити паспорт-прив’язку, чи привести до відповідності документацію, чи покращити вигляд споруди.

Тимчасові споруди у Чернівцях позначили на карті (ФОТО)

Тимчасові споруди у Чернівцях позначили на карті (ФОТО)

Тимчасові споруди у Чернівцях позначили на карті (ФОТО)

Тимчасові споруди у Чернівцях позначили на карті (ФОТО)
Редактор: Галина Олійник
22-09-2016, 17:34
Коментарів 0 Переглядів 2 957

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.