На Буковині мешканка Сторожинця
виявила у вигрібній ямі на власному подвір’ї трьох змій. Жінка зателефонувала на лінію "101". Рятувальники, які приїхали, знищили плазунів, хоча то були зовсім не гадюки і жодної загрози не становили.
– Я був шокований, коли побачив на фото, як наші "доблесні" рятувальники порубали цих нещасних змій. Не треба було цього робити, – обурюється провідний науковий співробітник відділу природи Чернівецького обласного Краєзнавчого музею, кандидат біологічних наук Назар Смірнов, який багато років вивчає плазунів. – Насправді це були не гадюки, як вони заявили, а дві безногі ящірки-веретільниці та вуж. Ці плазуни не отруйні, не становлять жодної небезпеки для людини. Навпаки – вони приносять багато користі для навколишнього середовища. Тому їх треба було впіймати, відвезти до лісу і там випустити на волю. Напевно, рятувальники мали би більше знати про змій: які можна нищити, а які ні. А то рубають навіть рідкісних мідянок, які нанесені до Червоної книги України.
Буковинські рятувальники жодного разу не зверталися до мене з приводу консультацій. А я міг би їм все докладно пояснити.
– Для багатьох видів плазунів найактивніший період триває якраз тепер – до кінця вересня, коли вони роблять запаси жиру на зиму, – пояснив пан Назар. – А в гадюк зараз народжуються дитинчата. Їх можна буде побачити ще до кінця жовтня. Вони можуть витримувати температуру до чотирьох градусів тепла, навіть заморозки, і при цьому активно поводитися. Але люди самі зазвичай винні в тому, що їх кусають гадюки. Насправді загроза від гадюк – мінімальна. Вони самі втікають від людей.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
8-09-2016, 11:44
0
3 929