У Чернівцях 25 серпня о 22.30 на спецлінію "102" надійшло повідомлення про те, що у двох готелях обласного центру знаходиться вибухівка. Правоохоронці оперативно відреагували на повідомлення, обстежили заклади, жодних небезпечних предметів не виявлено.
Про це повідомляє Сектор комунікації поліції в Чернівецькій області.
За словами т.в.о. начальника Шевченківського відділення поліції Ігоря Параскинюка, отримавши повідомлення про замінування двох готелів у Чернівцях на місце оперативно прибули поліцейські, рятувальники, експерти-вибухотехніки, працівники аварійних служб міста. Негайно було евакуйовано понад 300 відвідувачів готелів та обслуговуючий персонал.
Працівники вибухо-технічного відділу та кінологічного центру Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області обстежили приміщення будівлі готелів та прилеглих до них території. За результатами обстеження сторонніх та вибухонебезпечних предметів не виявлено. Після проведених заходів роботу закладів було відновлено.
Правоохоронці встановили, що повідомлення було здійснено з таксофону, який розташований на вулиці Садовій обласного центру. Нині тривають заходи, спрямовані на встановлення особи, яка повідомила про замінування.
Відомості про даний факт внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за правовою кваліфікацією ст. 259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності) Кримінального кодексу України.
Буковинська поліція нагадує: повідомлення про замінування – не просто телефонні жарти, за такі вчинки слідує реальне покарання. Відповідно до ч. 1. ст. 259 Кримінального кодексу України, завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, – карається позбавленням волі на строк від двох до шести років. Згідно ч. 2 даної статті – те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, – карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років. Окрім того, суд може зобов’язати відшкодувати витрати за завідомо неправдивий виклик спецслужб. Ця сума може сягати декількох тисяч, а то й десятків тисяч гривень.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook