Сплеск на валютному ринку днями трохи спантеличив людей – біля обмінників у Чернівцях кілька днів поспіль спостерігалися черги.
Щоправда паніки немає, люди, навпаки, здають валюту, хто долари, хто євро. Так біля обмінника у центрі міста у середу, 17 серпня, на початку дня картина нагадувала німе кіно: до валютного вікна люди мовчки просувалися в черзі, тихо просовували купюри, а касир мовчки відраховував гривні.
Експерти кажуть, що минулого тижня був тимчасовий стрибок. У п’ятницю, 12 серпня, за один день раптово подорожчала валюта: долар відносно гривні зміцнів від 14 до 18 копійок, євро – на 18-25 копійок.
На ці коливання курсів валют відразу відреагував Нацбанк.
"Збільшення коливання валютного курсу на валютному ринку має ситуативний характер на тлі зовнішньополітичної ситуації і викликів, що стоять перед Україною і не пов’язані з фундаментальними факторами", – написав НБУ у своєму повідомленні в соцмережі.
Олександр ЖОЛУДЬ, старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень вбачає у такій поведінці гривні сезонний характер.
– Аналізуючи курс національної валюти, потрібно пам’ятати, що осінь – це початок ділового сезону, збільшення кількості продажів, угод та іншого. Ділова активність восени традиційно зростає. Крім того, в середині осені розпочинається опалювальний сезон, для проходження якого потрібно збільшити імпорт газу. Відповідно, збільшиться і попит на іноземну валюту. Ці фактори в середньостроковій перспективі тиснуть на курс гривні, – зазначив експерт.
Водночас, деякі експерти кажуть про передчасне штучне розхитування. Цього разу курс максимально стрибнув до 26 гривень за долар, а "поважні джерела" говорили, що долар сягнув 29 гривень. Така інформація спрямована на розхитування ситуації, хоча фактично вона не відповідає дійсності.
І вже за кілька днів курс валют знову ослаб.
У середу, 17 серпня, НБУ встановив офіційний курс гривні на рівні 25,05 гривень за долар. В обмінниках у Чернівцях долар здавали за 25,65-25,7 гривень. На чорному ринку можна було отримати по 25,85 гривень за долар.
Утім, за різними джерелами, гривня і надалі буде потрохи девальвувати і швидше за все восени може втратити ще кілька копійок. Посприяє цьому й додатковий тиск на гривню у зв’язку з початком закупівлі природного газу для майбутнього опалювального сезону.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
18-08-2016, 11:35
0
2 862