Майже 265 тисяч буковинців, а це понад 50% працездатного населення області, не перебувають на обліку в Реєстрі застрахованих осіб.
З них майже 89 тисяч – не зайняті офіційно у жодній зі сфер економічної діяльності. Про це повідомила повідомила начальник управління платежів до пенсійної системи та захисту прав застрахованих осіб і контрольно-перевірочної роботи ГУ ПФУ в Чернівецькій області Лілія Лелюх.
– Серед працюючого населення – 6,3 тисячі працівників (5% від загальної чисельності штатних працівників) отримують офіційно заробітну плату нижче мінімального розміру (при відпрацьованому повному робочому місяці). Найбільше їх у галузях торгівлі, промисловості та охороні здоров’я.
Погоджуючись на неофіційні умови праці, особи втрачають не тільки страховий стаж і соціальний захист, а й право на гідну пенсію в майбутньому. Для працівників розмір заробітку, що не перевищує мінімальний, впливає на набуття ними страхового стажу, необхідного для призначення пенсій та допомог. Відпрацювавши на посаді на 0,5 ставки два місяці, працівнику до стажу зараховується лише 1 місяць, – зазначила Лілія Лелюх.
Зарплати "у конвертах" забезпечать мінімальне пенсійне забезпечення, навіть якщо буде певний трудовий стаж. А до настання пенсійного віку у разі нелегальної зайнятості вони ще й позбавляють себе низки державних гарантій, передбачених чинним законодавством.
– Крім цього, ризикує і сам роботодавець, оскільки суми штрафу за недотримання мінімальних гарантій з оплати праці (допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі виконання роботи упродовж повного робочого часу) сягають від 14500 грн. до 43500 грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, – зауважила Л.Лелюх.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
3-08-2016, 16:09
0
2 261