У Чернівцях 11 студентам історичного факультету Чернівецького національного університету 17 червня у приміщенні міськради видали посвідчення інспекторів з охорони культурних пам’яток. Тепер ці молоді люди, які є членами наукового історичного товариства, зможуть стежити за тим, щоби ніхто не спотворював та не руйнував архітектуру Чернівців.
-Ми будемо ініціаторами різноманітних ідей по вдосконаленню та збереженню історичних пам’яток. Перше, що входить у наші обов’язки, - це архітектура, - розповідає голова наукового товариства історичного факультету Чернівецького національного університету Василь ПОГРЕБЕННИК. - Нам дозволено порушникам ставити питання – чим ви тут взагалі займаєтеся? І чи узгоджували ви це з відділом культури? Наша попередня задача – просто виявляти такі факти і звітувати у відділ культури. А які методи впливу вони будуть застосовувати – це вже нас не стосується.
-Така співпраця є надзвичайно для нас важливою, адже це нові сили, новий науковий потенціал, який необхідний галузі охорони культурної спадщини, - переконана
начальник відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міськради Олена ПУШКОВА. - З порушеннями надзвичайно важко боротися, тому що найважче – це вчасно виявити факт порушення і вчасно його зупинити. У структурі відділу у нас власних сил не вистачає, тому така кавалерія швидкого реагування потрібна. Будемо проводити для них навчання – як складаються протоколи про адмінправопорушення, як спілкуватися з мешканцями. Це ще одна можливість популяризації культурної спадщини.
- Спільно з університетом ми розпочинаємо етап залучення молоді до громадського інспектування, до захисту нашої культурної спадщини, архітектури нашого міста, проведення роз’яснювальної роботи серед чернівчан щодо того, як необхідно працювати в місті, виконувати ремонтні, реставраційні та інші роботи, - зазначив
міський голова Чернівців Олексій КАСПРУК. - У нас реалізовано декілька документів – це концепція розвитку середмістя, концепція інтегрованого розвитку Чернівців, в яких чітко прописано, що Чернівці мають зберегти свою культурну спадщину. На відміну від багатьох інших міст, можу подякувати попередникам за те, що Чернівці не були сильно спотворені, як це, скажімо, відбувалося у Києві і багатьох інших містах, де сучасна архітектура змінила обличчя міста. Я жартую, що роботу інспекторів видно по тому, скільки людей намагаються зателефонувати мерові і попросити його вплинути на ту чи іншу інспекцію, того чи іншого інспектора. Якщо ніхто не дзвонить – значить, інспекція не працює. Та навіть якщо кожного ранку купа дзвінків, мовляв, давайте щось порішаємо, то відповідь тільки одна – нічого не рішаємо, є закон України, давайте його виконувати.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
17-06-2016, 14:55
0
2 248