Випробувати на собі професію рятувальника запросили чернівецьких журналістів працівники Управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Чернівецькій області.
Представники ЗМІ мали можливість одягнути бойовий одяг, кисневу маску з важкими балонами та інші елементи рятувального спорядження, що в цілому важило понад 25 кілограмів. У такій екіпіровці потрібно було подолати смугу перешкод: дим, вогонь, вилізти на драбину та спуститися. Також знайти манекен у повністю задимленій темній кімнаті з одним лише ліхтариком. Ще - погасити полум’я за допомогою вогнегасника, потрапляти у ціль водою зі шлангу. Наприкінці – самопорятунок за допомогою мотузки з уявного палаючого будинку.
Журналісти змогли відчути на собі, що професія рятувальника насправді доволі складна.
- Нелегко було долати перешкоди, - розповідає
редактор, диктор новин радіо "Станція FM" Наталія ФЕДИШИН. - Важке спорядження, балони, а ще у кисневій масці важко дихати. Там повітря обмежене і треба глибоко вдихати. Найскладніше – лізти на драбину, бо дуже погано видно через маску, а ще ж треба підніматися з балоном, а потім спуститися.
-Ми дали можливість журналістам відчути, наскільки нелегкою є робота рятувальника, - зазначає
начальник сектору зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Управління ДСНС України у Чернівецькій області Сергій БАБЧУК. – Адже, заходячи в палаючі приміщення, рятувальники завжди ризикують своїм життям, тому що там всяке може трапитися. Тому вони щодня тренуються, щоби кожен рух був доведений до автоматизму. Бо коли заходиш у задимлену кімнату, потрібно все зробити за лічені хвилини. Причому діють вони в небезпечних умовах. Тому один рятувальник ніколи не заходить, заходять троє у зв’язці, а четвертий залишається назовні, постійно з ними підтримує зв’язок.
Захід відбувся сьомого червня на території Державної пожежно-рятувальної частини № 3 у Чернівцях.
Фото Василя САЛИГИ
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
8-06-2016, 11:56
0
1 648