У комунальному підприємстві "Чернівціспецкомунтранс" заявили, що ситуація, яка виникла на Грибовицькому сміттєзвалищі у Львові, може повторитися і в Чернівцях на Чорнівському сміттєзвалищі.
Про це у коментарі журналісту molbuk.ua повідомив керівник підприємства Олександр Іванченко.
"Не можна виключати, що ситуація, яка виникла на Грибовицькому сміттєзвалищі, може виникнути і в Чернівцях. Чорнівське сміттєзвалище знаходиться в таких же умовах, як і в Львові, як і інші полігони в Україні. Наразі це – міна уповільненої дії, і вона в будь-який момент може спалахнути. Там накопичуються гази, у нижніх прошарках сміття – приблизно на 15 метрів. І те сміття там назбирувалося протягом останніх 20 років. Звісно, там утворюється газ, метан. І в будь-який момент, не виключено, що така ситуація може, не дай Бог, повторитися в Чернівцях", - розповів він.
Іванченко заявив, що пожежа може виникнути не обов’язково лише через відкритий вогонь.
"Ці спалахи на сміттєзвалищах можуть бути не тільки через відкритий вогонь, а й, наприклад, від розлитого масла, яке витікає з автомобілів", - додав він.
"Ми говоримо не тільки про пожежі. А й про те, що метан підіймається вгору, а люди цим дихають. Відповідно, з кожним роком цього газу стає все більше і більше", - продовжив О. Іванченко.
Разом з тим, керівник підприємство повідомив, що для уникнення таких небезпечних випадків на сміттєзвалищі проводиться посилене чергування.
"Проводиться щогодинний обхід полігону. Якщо, не дай Бог, десь виникають якісь підозри щодо спалаху вогню, то ми, звичайно, негайно реагуємо. Є у нас запаси води", - додав керівник спецкомунтрансу.
"Там є охорона цілодобова – одна або дві людини в залежності від періоду року та необхідності. Вони працюють в котловані, вивантажуючи сміття. А у перервах, коли ці роботи там не проводяться, вони проводять обхід", - додав він.
Водночас Олександр Іванченко повідомив, що для уникнення такої небезпеки, яка була у селі під Львовом, на сміттєзвалищі необхідно провести заходи із дегазації полігону.
"Для того, щоб мінімізувати ймовірність виникнення такого сценарію, необхідно, звичайно, дотримуватись правил пожежної безпеки, поведінки на полігоні. Але основне – це провести дегазацію полігону. Дегазація – це єдиний запобіжник такої небезпеки. Кращого способу ніхто не придумав.
Є спеціальне спорядження по дегазації. На території полігону бурують котлован. Там відбувається збір газу. Також там є газова турбіна. В результаті цей газ збирається, спалюється, перетворюється в енергію, і виробляється за допомогою генератора електрики. Цей процес, за великим рахунком, йде не на шкоду, а на користь", - розповів Іванченко.
За його словами, вартість такого проекту сягає близько 30 мільйонів гривень. А для реалізації його вже навіть знайшлися інвестори.
"У Чернівцях є компанія, яка готова зайнятися впровадженням дегазації на Чорнівському сміттєзвалищі. До спецкомунтрансу, до департаменту ЖКГ і до міського голови зверталися підприємці, які готові провести такі роботи. При чому такі роботи вони готові провести за власний рахунок, не вкладаючи гроші з міського бюджету", - розповів Іванченко.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
3-06-2016, 12:16
0
3 961