Pалізничники занепокоєні ситуацією, яка склалася на ділянках колії, що перетинаються з автошляхами. Як наголошують у Чернівецькій дистанції колії, багато водіїв не можуть усвідомити, що поїзд вагою 3000-4000 тонн, який рухається з швидкістю до 110 км/год, ніяк не може раптово зупинитися і попередити зіткнення з автотранспортом. Доки він зупиниться, то проїде ще 1-2 кілометри. Тобто, за таких умов машиніст не може запобігти зіткненню з автотранспортом. Тому учасники руху мають затямити, що у небезпечній зоні перетинання двох шляхів залізничного і автомобільного – пріоритет для руху надано, безумовно поїздам. Водії під’їхавши до залізничного переїзду, повинні обов’язково переконатися у відсутності поїзда і тільки тоді продовжити рух.
Єдина причина всіх аварій на переїздах, яких у Чернівецькій області нараховується понад 200, - це недотримання правил дорожнього руху водіями автотранспортних засобів.
З початку 2016 року на перетині залізничних колій з автошляхами зафіксовано одне ДТП.
29.02.2016 року на нерегульованому переїзді біля ст. Карапчів в 16 год.33 хв. автомобіль був збитий поїздом сполученням Сторожинець-Чернівці. Машиніст поїзда застосував екстренне гальмування, але наїзду попередити не зміг. Причина ДТП: порушення правил дорожнього руху водієм автомобіля. На щастя, потерпілих у ДТП не було.
В ігноруванні правил можна звинуватити не лише водіїв. Часто цим грішать пішоходи, які практично масово ігнорують правил поведінки на залізниці або нехтують ними. Люди намагаються проскочити перед самим потягом, переходять залізничні колії не в установленому місці, з’являються в зоні відведення залізниці в нетверезому стані тощо.
За ходіння по залізничним коліям у невстановлених місцях працівники дистанції колії разом з воєнізованою охороною притягують до штрафу осіб, які порушили правила. Всього на Львівській залізниці станом на 01.04.2016 допущено 23 випадки невиробничого травматизму, в результаті постраждало 23 чоловік, з них 13 смертельно. За 2015 рік ця цифра склала 20 постраждалих, із них 14 чоловік смертельно.
На Чернівецькій дистанції колії за три місяці поточного року допущено 1 випадок невиробничого травматизму, в порівнянні з 2015 роком – 9 випадків невиробничого травматизму, з них 4 смертельних.
Залізничники закликають буковинців пам’ятати, що залізниця – це місце підвищеної небезпеки, що порушення даних правил загрожує Вашому життю, здоров’ю а також безпеці руху поїздів.
Будьте уважними і обережними біля залізниць. Пішоходам дозволено переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости,переходи,переїзди тощо). Водночас суворо заборонено ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів.
На станціях та перегонах заборонено пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію. Крім того,за правилами безпеки не дозволено підходити ближче, ніж на 0,5 метра, до краю платформи після оголошення про прибуття поїзда аж до повної зупинки. Заборонено знаходитись на об'єктах залізничного транспорту під впливом алкоголю чи інших психотропних речовин.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
21-04-2016, 15:51
0
1 580