RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Францисканцям з Австрії у Чернівцях сподобався театр, синагога і добре пиво

Перше знайомство з Україною: францисканці з Австрії вирішили на власні очі побачити, як живуть українці, і влаштували для себе екскурсійну поїздку до нашої країни.

Львів, Ужгород Тернопіль, Золочів… Вони побували у тих містах, де також живуть і працюють їхні брати-францисканці та втілюють різні соціальні проекти завдяки австрійцям. А ось Чернівці вибрали історично: захотіли подивитися на місто, яке колись належало до Австро-Угорської імперії. Тому й затрималися тут на довше, пише Наталка Фещук у своїй публікації для видання CREDO.

Театр, колишня резиденція буковинських митрополитів, синагога, музей історії євреїв Буковини, участь у Службі Божій у греко-католицькому соборі, участь у Хресній Дорозі вулицями міста. А на завершення чернівецького дня – добре пиво у компанії місцевої молоді.

Вони вперше приїхали в Україну. А столиця Буковини стала першим містом, куди завітали одразу після подорожі Румунією. Їх дев’ятеро – швейцарці та австрійці. Всі вони живуть і навчаються у місті Грац (Австрія). До слова, розповідають, що по всій Австрії є дуже багато францисканських монастирів. Зараз ченці мають канікули і захотіли влаштувати собі на цей час екскурсію в Україну. Як самі зізнаються, для них це подорож-ознайомлення з країною, про яку вони тільки читали.

Під час екскурсії Чернівцями багато людей звертали увагу на гостей із Австрії, адже такі туристи тут майже не зустрічаються. Найперше вони вирізнялися своїм одягом. Брати з Австрії належать до католицького Ордену Братів Менших, і завдяки одягу коричневого кольору із капюшоном, а ще і білим шнурком на поясі, вони є найупізнаванішими ченцями у світі.

Серед них — один росіянин. Брат Патрик Замишевський OFM вже 17 років працює в Австрії. Зараз живе у Відні, і погодився стати для австрійців гідом у подорожі Україною. Нині бр. Патрик працює у Відні францисканській благодійній організації, яка допомагає братам-францисканцям, які працюють у колишніх комуністичних країнах — по всьому колишньому Союзі, Середній Європі і Балканах. У рідній Москві не був вже дуже багато років.

Францисканцям з Австрії у Чернівцях сподобався театр, синагога і добре пиво


— У 1991 році я вступив до францисканського ордену у Словаччині, — розповідає він. — І вісім років жив там. А після вічних обітниць мене одразу перевели працювати в Австрію, оскільки я знав німецьку і більш-менш володів слов’янськими мовами. А це дуже важливо для моєї роботи. Бо в посткомуністичних країнах в основному розмовляють слов’янськими мовами, також я більш-менш розумію менталітет цих людей. На Заході не так добре цей менталітет розуміють. А коли ти допомагаєш людям, то добре мати уявлення про їхнє життя.

Всі ці брати є юніорами – тобто тими, хто готується скласти вічні обітниці. І перед таким важливим рішення вони вирішили поїхати кудись у подорож. Вибрали Україну. А ще — Румунію і Словаччину. Загалом у цій подорожі вони проїхали майже три тисячі кілометрів. Брат Патрик зауважує: австрійці і швейцарці не те що в Україні ніколи не були, а у Східній Європі:

— Юніорат – це час між новіціятом, вступом у монастир, і вічними обітами. Спочатку вони готуються, вчаться у семінарії. Тому деякі із них будуть священиками. Зараз у них канікули, і у цій пізнавальній поїздці я знайомлю їх із життям людей у Східній Європі. Вони вперше в Україні і можуть побачити, як люди тут живуть. А паралельно знайомлю їх із проектами, які тут втілює наша францисканська організація. В основному це соціальні проекти. Наприклад, ми вже довгі роки допомагаємо у Тернополі, там є великий францисканський монастир східного обряду. До них щодня приходить 50 бідних дітей різних конфесій, вони ними опікуються. Це щось на зразок групи продовженого дня. Там також є кухня для бідних. Ми допомагаємо грошима. Шукаємо в Австрії кошти для наших проектів. Кожні два місяці розсилаємо наші листи на електронні скриньки різних людей та організацій з описом наших проектів. У нас 300 тисяч адрес по всій Австрії. Люди читають і переказують гроші на наш рахунок. І таким чином ми фінансуємо багато проектів, в тому числі в Україні. Тому що у вашій країні зараз найважча ситуація. І більшість наших коштів останніми роками йде саме в Україну.

На запитання, чи не боялися їхати в Україну, брати відповідають, що ні, навпаки. І додають, що їхня дорога трішки пов’язана і з історією Австро-Угорщини. У Чернівцях у них немає ніяких проектів, але обов’язково хотіли побачити це місто. Кажуть, у центрі Чернівців є дуже багато будинків, схожих на ті, що є у Відні. І місцевий театр нагадав їм Віденський.

— Ми приїхали до Чернівців, — продовжує бр. Патрик, — і потрапили тут на Хресну Дорогу вулицями міста. Нам навіть запропонували прочитати молитву німецькою мовою. І того ж дня місцева молодь, з якою ми познайомилися, показала нам місто. Ми навіть примудрилися ввечері потрапити всередину театру і побачити, як він виглядає. Нам також дозволили зайти у ваш знаменитий університет, хоч вже було пізно. Словом, у Чернівцях, перед нами всюди відкривалися двері, як у казці. А закінчився наш чернівецький день добрим пивом. Наступного дня ми були в Малій синагозі, мали зустріч із рабином. Він нам розповів про історію євреїв у Чернівцях, про життя спільноти сьогодні. Також мали екскурсію у музей історії євреїв Буковини. Зранку були на Службі в греко-католицькому соборі. Коли ми ввечері сиділи з молоддю за пивом, брати розпитували ваших хлопців та дівчат про Україну, про те, які тут нагальні потреби. Для них це було дуже важливо, що вони самі могли побачити все і дізнатися від людей. І особисто спілкуватися із місцевими жителями.

Колишній росіянин розповідає, що сьогодні вони допомагають фактично всім греко-католицьким братам-францисканцям у різних містах України, та й не тільки їм:

— А ще францисканці є у Житомирі. На Закарпатті, у Виноградові, наші брати займаються дуже великою соціальною роботою. Там є центр для дітей-інвалідів, який ми кілька років підтримуємо. Туди щодня приходять діти-інваліди і ними займаються фахівці, а це дорого. Там є кухня для бідних. В Ужгороді у нас великий соціальний центр, він з нашою допомогою був побудований. Допомагаємо і францисканцям в Росії, зокрема в Усурійську. У них працює великий соціальний центр для бездомних, і францисканці допомагають їм робити документи, влаштовують їх у будинки для інвалідів чи на роботу. А загалом у Росії зараз нелегка ситуація для римо-католиків…

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Микола Кобилюк
13-04-2016, 18:31
Коментарів 0 Переглядів 1 704

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.