Українське товариство охорони птахів оголосило птахом 2016 року повзика звичайного або смовзика. Довжина тіла цього птаха всього 14 сантиметрів.
– Щороку Українське товариство обирає для охорони якогось птаха. І він не обов’язково має бути унікальний, рідкісний чи зникаючий. Інколи звертають увагу на банальні види пернатих, – пояснив завідувач відділу природи краєзнавчого музею орнітолог Ігор Скільський. – Повзик – дуже цікавий птах. Його можна побачити і в лісах, і в міських парках. Він у нас гніздиться та зимує. Ці птахи найчастіше живуть у старих дуплах дерев, рідше – у шпаківнях чи штучних гніздах. Верхня частина тіла у повзиків синьо-сіра, а біля ока є чорна смуга. Літає птах зазвичай на короткі відстані. На землі пересувається стрибками.
Унікальність повзиків у тому, що вони можуть пересуватися по стовбурах дерев згори донизу.
"Птахи інших видів, зокрема дятли, пересуваються лише знизу догори, – каже пан Ігор. – Міцним дзьобом повзик може подрібнювати жолуді, горіхи. Цей птах майже всеїдний. Улітку повзики харчуються комахами та гусінню, а взимку – горіхами, ягодами, насінням. Вони можуть робити запаси на зиму: заштовхують під кору дерев насінини, горішки, жолуді. Ще одна унікальність повзика – це його високо розвинутий будівельний інстинкт. Дупло він підганяє під свої розміри, замазуючи його глиною так, щоби ніхто інший не зміг протиснутись крізь отвір. До весни утворюються пари повзиків, що осідають на гніздування недалеко одна від одної. Після появи пташенят самець допомагає їх вигодовувати, – говорить орнітолог. – Упродовж доби повзики годують пташенят до 380 разів!
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
8-04-2016, 10:33
0
5 136