Учнів у школах Буковини стає менше: кількість знижується щороку

Новини Чернівців / топ новини
7 336
0
Учнів у школах Буковини стає менше: кількість знижується щороку


З 1 вересня до шкіл Чернівецької області піде 101 230 школярів.

Але за інформацією управління статистики у Чернівецькій області, це менша кількість, ніж минулого року.



За статистикою, учнів у школах Буковини стає з кожним роком дедалі менше.

Ще п’ять років тому – у 2020 році – у школах навчалося майже 177 тисяч дітей. Минулого навчального року ця кількість знизилася до 137 тисяч учнів.



Станом на 1 вересня 2024 року в області працювало 335 закладів загальної середньої освіти. Через зменшення кількості дітей чимало закладів є малокомплектними і їх активно реорганізовують у філії.

Цього нового навчального року з державного бюджету припинили фінансувати школи, де навчається менше ніж 45 учнів. У Чернівецькій області таких закладів є чотири і вони стали філіями більших шкіл.

Реорганізація малих шкіл продовжиться і надалі. З 2026 року припинять фінансувати школи, де навчається менше ніж 65 дітей. І зміни будуть стосуватися ще чотирьох шкіл Чернівецької області.

Також в освітній галузі області є проблеми і з вчителями. Минулого року у навчальних закладах працювало майже 11 тисяч вчителів. Але чимало вакансій для роботи у школах є відкритими.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
У Чернівцях завтра відкриють найбільший торговий центр «Bukovyna Mall»
30 693
Блогерка йшла пішки зі Львова до Чернівців: подорож тривала шість днів
13 808
Сьогодні у Чернівцях відкриють ТРЦ Bukovyna Mall: які маршрутки туди везуть
11 507
Скандал у Чернівецькій ОВА: волонтерка заявила, що її центр допомоги воїнам обікрали
10 192
У Чернівцях маршрут №13 стане комунальним: розрахунок за проїзд лише безготівковий
8 536
Блогерка, що йшла пішки від Львова до Чернівців, та підготовка до відкриття Bukovyna Mall. Головні новини
8 279
Віддали життя у боях за Україну: у громадах Буковини попрощаються із загиблими воїнами
6 398
Колядували та отримували подарунки: у Чернівцях відкрили найбільший ТРЦ «Bukovyna Mall» – фото
5 425
«Доводилося виходити вночі»: як бізнес у Чернівцях працював під час тривалих знеструмлень
4 579
"Був цілеспрямованим і сильним духом": загинув воїн із Буковини Андрій Кривий
4 467