Вірус, що атакує мережу, зламує особисті сторінки користувачів та від їхнього імені поширює дописи у мережі.
Вже другий день невідомий вірус активно атакує сторінки користувачів Facebook в Україні. Програмісти намагаються знайти протидію, як боротися з вірусом, а користувачі мережі не розуміють, що відбулося з мережею.
"Я якраз збиралася на роботу, зайшла в інтернет подивитися, що там новенького", - каже чернівчанка, працівниця банку Світлана.
"У новинах прийшло сповіщення, що моя знайома надіслала мені якесь відео, окрім мене в цьому дописі було позначено ще декілька друзів. Натиснула на нього і перейшла за посиланням. Там мені запропонувало завантажити якусь програму і все "зависло", декілька секунд телефон не працював. Я вимкнула його, перезавантажила і ніби все гаразд", - говорить Світлана.
"Через деякий час хотіла все-таки переглянути це відео, але його в стрічці новин вже не було", - додає жінка.
Програміст Іван Костюк каже, що це не вихід з ситуації, і дає рекомендації як діяти.
"Насправді у більшості випадків віруси потрапляють у наші гаджети через нашу вину. Думаю, всім знайома ситуація, коли від друзів приходить спам (перейди за таким-то посиланням, переглянь відео, завантаж програму/гру). Якраз під час завантаження або інсталяції на наш комп'ютер проникають злоякісні програми. Найчасніше - це розширення для браузерів, які в більшості випадків запитують дозволу при інсталяції. В таких випадках потрібно відмовитись", - каже програміст.
Консультант Христина працює в сервісному центру "Мультимедіа". Каже, що до них часто звертаються чернівчани з подібними проблемами на мобільних пристороях. Тому дівчина радить використовувати спеціальні програми, які блокують віруси.
"Якщо проблема не пов’язана з інтернетом, а річ тільки у гаджеті, то потрібно звертатися у відповідні центри за професійного діагностикою вашого пристрою", - рекомендує Христина.
Як діють віруси, що проникли в пристрій, та яка їх небезпека, далі інформовує програміст Іван.
"Часто трапляється таке, що програми змінюють адреси усіх посилань на ваших сторінках на ті, які потрібні їм. Бувають розширення, які навіть відправляють приватні повідомлення вашим друзям в соцмережах з проханням перейти за вказаним посиланням, після чого "чистять" історію ваших повідомлень, "замітаючи сліди". Та найстрашніше те, що деякі з додатків інтегрують злоякісні вірусні програм у веб-сторінку і відправляють їхнім розробникав дані з форм (тобто всі наші логіни та паролі, номери банківських карт і багато іншого). Тому будьте уважними і не переходьте за підозрілими посиланнями", - переконливо рекомендує програміст.
Також додає: "Якщо з вами трапилася ця проблема на Фейсбуці, рекомендую перевірити список встановлених додатків у ваших браузерах. Якщо ви бачите підозрілі програми у списку ваших додатків – одразу видаляйте їх. Також для більшої безпеки видаліть приватні повідомлення, а на майбутнє рекомендую використовувати будь-який із відомих антивірусів, а також додаток для ваш браузерів. Наприклад "Adblock Plus", який приховає від вас всю рекламу, яка може містити в собі вірусні файли",- розповів програміст.
Христина ТИМОФІЙЧУК
7-04-2016, 15:32
0
2 380