RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Мер Чернівців закликав обговорити ініціативу про припинення поборів у школах

Мер Чернівців закликав обговорити ініціативу про припинення поборів у школах

Декілька міських рад внесли ініціативу про припинення так званих поборів у школах. Механіка прийняття рішень була наступна: зібрали інформацію про ті публічні кошти, про які відзвітували навчальні заклади. У Тернополі ця сума склала близько 3,5 мільйонів гривень. Інші кошти виділили з бюджету.

Про це під час брифінгу 28 березня розповів міський голова Чернівців Олексій КАСПРУК. Він закликав чернівчан долучитися з пропозиціями до цієї дискусії. А також висловив свою точку зору.

-Теоретично при перерозподілі у нас є можливість виділити такі кошти. Але тут є декілька моментів, - сказав Олексій Каспрук. - По-перше, офіційно у наших навчальних закладах ми збираємо набагато більше грошей, ніж у Тернополі. Допомога батьків школам - близько п’яти мільйонів гривень, з яких три мільйони 200 тисяч ідуть на загальношкільні потреби і майже два мільйони гривень на потреби класів. Допомога батьків дитячим садочкам – 3,8 мільйона гривень, з яких 1,4 йдуть на потреби ДНЗ, а 2,4 – на потреби груп.

-Офіційно взято допомоги на баланс у школах і садочках, тобто обліковано, 5 мільйонів 700 тисяч гривень. І тут є як плюси, так і мінуси, - провадить мер. - Ми це питання вивчаємо. У спілкуванні з батьками ми дійшли висновку, що насправді реальний грошовий потік грошей більший, ніж офіційно заявлений. Крім того, я переконаний, що коли батьки збирають кошти на потреби класу, це є самоврядна функція і вони спільно визначають, що першочергове, а на чому можна зекономити чи відкласти. І якщо перевести це у фінансування з бюджету, то зрозуміло, що потреби зростуть в рази і будуть просити ще і "на помідори". А все ми забезпечити не зможемо.

Наступний момент – дуже важливий – це те, що після прийняття такого рішення фактично будь-яке, навіть добровільне, бажання батьків чимось допомогти класу-школі у випадку якоїсь скарги має призвести до покарання вчителя, завуча, директора школи. Тому що ми нібито говоримо про те, що припиняємо будь-який збір допомоги.
Ще один момент – це те, що дрібні фінансові потреби батьки можуть закрити протягом дня чи протягом двох днів. Зрозуміло, що профінансування з бюджету буде затягуватися на тижні, бо є відповідні бюрократичні процедури. Наприклад, потік кран і той же вчитель чи завуч чи завідувачка садочка чи директор школи вже мають когось викликати, платити, укладати угоду. Тож це достатньо проблематично.

-Я був у США у дуже прогресивній сучасній школі, - зазначає міський голова. - І добровільні пожертви колишніх випускників, батьків дітей є значною складовою бюджету розвитку школи.

А ще є психологічний ефект, що жодна заборона не дає стовідсоткового ефекту – це наша ментальність, провадить міський голова.

"Неодноразово забороняли вчителям носити квіти. Чесно кажучи, не бачив результату дії заборон. І головне, що в більшості випадків це повністю добровільна справа як батьків, так і вчителів. Тому готові до дискусій на цю тему. Можливо, ми з бюджету профінансуємо ті статті видатків, які є в усіх школах і на які зараз батьки збирають кошти. Тобто охорона, прибирання і таке інше. Якщо все ж таки переносити витрати на бюджет, то важко буде, на наш погляд, досягти справедливості. Тому що зрозуміло, що сума коштів на одного учня в периферійних школах набагато менша, ніж в елітних гімназіях чи ліцеях. Тоді питання – як фінансувати з бюджету школу? Всіх по мінімуму чи по максимуму чи диференційовано?

Тобто є питання, на які ми разом із громадою хотіли би знайти відповідь для прийняття рішень, - завершує Олексій Каспрук.

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Галина Олійник
29-03-2016, 00:25
Коментарів 0 Переглядів 2 394


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.