У Києві з’явилася вулиця видатного кіномитця буковинця Івана Миколайчука. На честь актора і режисера перейменовано колишню вулицю Серафимовича, яка розташована у Дніпровському районі.
Міський голова Києва Віталій Кличко підписав розпорядження про перейменування 77 вулиць та провулків, а також однієї площі і бульвару, які мали комуністичні назви. Відповідне розпорядження опубліковане на сайті КМДА.
Відтак у Києві з’явилися вулиці й провулки названі на честь діячів української революції 1917-1921 років, ОУН і УПА, козацьких полководців, українських істориків, письменників, церковних діячів тощо.
Зокрема, замість провулку Щербакова буде провулок Всеволода Петріва – генерал-хорунжого Армії УНР. Увічненими стали ще двоє військових Армії УНР – генерал Марко Безручко і полковник Василь Вишиваний. Крім того, з’явилися вулиці названі на честь Героїв Крут – Володимира Наумовича і Володимира Шульгина.
Провулок Будьонного на Дарниці стане провулком Василя Кука – генерал-хорунжого УПА, останнього керівника антирадянського збройного опору в Україні. Провулок Миколи Островського перейменовано на честь Ярослава Хомова (Лімницького) – одного з керівників бандерівського підпілля в окупованому Києві.
З’явилися вулиці імені Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького, Патріарха УПЦ (КП) Володимира Романюка, Патріарха УАПЦ Мстислава Скрипника, митрополита УПЦ (МП) Володимира Сабодана.
Значну частину радянських назв перейменували на честь подвижників української культури: поета Григорія Чупринки, неокласиків братів Зерових, Михайла Драй-Хмари і Юрія Клена, поета Євгена Маланюка, видатного дитячого письменника Всеволода Нестайка, поета і дисидента Івана Світличного, композитора та історика Гната Хоткевича тощо.
Нагадаємо, 2 березня комісія з питань перейменувань при київському міському голові підтримала пропозицію Українського інституту національної пам’яті щодо перейменування Московського проспекту на проспект Степана Бандери.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
14-03-2016, 10:08
0
3 031