Через значний ажіотаж навколо заяви-приєнання до умов договору постачання газу, які надходять до буковинців разом із платіжками, ТОВ "Чернівцігаз збут" детально роз’яснив що з ними робити.
Абонкнижка - записна книжка для споживача"Згідно з додатком типового договору постачання природного газу побутовим споживачам зазначено два параметри:
1. порядок визначення споживачем обсягу газу;
2. порядок визначення споживачем способу розрахунку.
У першому параметрі споживач вибирає спосіб визначення обсягу газу: або на підставі даних оператора ГРМ про обсяг газу за підсумками місяця, тобто за контрольними показниками лічильника, які знімаються контролером або визначаються відповідно до груп споживання та їх річного профілю з місячною часткою від планового річного об’єму споживання. Або за плановою величиною середньомісячного споживання газу (ця система авансового визначення обсягів газу розрахована на вкрай обмежене коло заможних споживачів і не охоплює переважну більшість верств населення).
У другому параметрі споживач вибирає спосіб розрахунку за газ:
- за квитанціями розрахункової книжки постачальника;
- за платіжними документами (розрахунками), які виписує постачальник.
При цьому споживач не обмежується у праві здійснювати оплату через банківську платіжну систему, шляхом онлайн-переказу, поштового переказу, внесення готівки через касу постачальника та інший дозволений спосіб.
Враховуючи приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства, країна відійшла від впроваджених радянською системою абонентських книжок, які є своєрідною записною книжкою споживача, у якій він веде власний облік споживання енергоносія. У зв’язку із цим абонентська книжка не є доказом оплати послуг та доказом реального споживання енергоносія.
Доказом обсягу спожитих послуг є виключно реєстр знятого контрольного показника лічильника, а доказом оплати є платіжна квитанція, яка свідчить про реальний переказ коштів споживачем постачальнику.
Крім того, законодавець не встановив імперативного обов’язку споживача підписувати заяву-приєднання, оскільки фактом згоди споживача про приєднання до умов договору є сплачений споживачем рахунок (квитанція) постачальника за поставлений газ. А для постачальника зі спеціальними обов’язками (ПАТ "Чернівцігаз збут") – факт споживання природного газу після офіційного опублікування договору (за умови, що у споживача відсутній інший постачальник)", – йдеться у повідомленні газової компанії.
"Заяву" можна виправитиДодатково на підприємстві пояснили, чому виникла необхідність знову підписувати договори. З першого липня 2015 року гарантованими постачальниками газу НКРЕКП призначила нові підприємства. Для споживачів Чернівецької області, таким підприємством є ТОВ "Чернівцігаз збут". При цьому на той час, для отримання послуги з газопостачання споживач мав укласти тристоронній договір, сторонами якого були споживач, постачальник газу (ТОВ "Чернівцігаз збут") та газорозподільне підприємство (ПАТ "Чернівцігаз").
Відтепер, з набуттям чинності наприкінці листопада – на початку грудня нормативних актів, постачання газу споживачу здійснюється на підставі публічного договору постачання газу між постачальником та споживачем.
Ці договори є публічними типовими договорами, які розміщенні на сайтах газових підприємств. Зазначені договори укладаються шляхом підписання споживачем відповідної заяви-приєднання.
На початку 2016 року споживачі газу отримали рахунок за грудень, заяву-приєднання до умов договору постачання газу побутовим споживачам, а також інформаційний лист з роз’ясненнями. Рахунок залишається у споживача. Заяву-приєднання після підписання необхідно повернути постачальнику будь-яким зручним способом: передати через контролера, надіслати поштою на адресу ТОВ "Чернівцігаз збут" або вкласти заяву в скриньку, що встановлена в місцях прийому абонентів.
Якщо заповнена постачальником заява-приєднання не влаштовує споживача, він може виправити її і у такому вигляді також повернути підприємству.
Зверніть увагу, що й підписувати ці заяви-приєднання не обов’язково. Щоби приєднатися до умов договору необхідно розрахуватися за спожитий газ – платіжна квитанція буде доказом приєднання до умов договору. При чому за основу можна взяти або рахунок надісланий компанією, або зняти показники лічильника і оплатити газ, згідно цих даних.
Незважаючи на такий простий вихід, заяви-приєднання все ж важливі для газових компаній. Адже чимало людей подовгу не живуть у своїх домівках, місяцями не розраховуються. Якщо такі споживачі не укладуть договір (не підпишуть заяву-приєднання) і не розрахуються за спожиті куби газу, вони не зможуть споживати газ.
До речі, у березні-квітні споживачі отримають аналогічні заяви-приєднання від іншої газового підприємства – ПАТ "Чернівцігаз".
Коротко *Ознайомитися із договорами можна на сайтах ПАТ "Чернівцігаз" cv.104.ua та ТОВ "Чернівцігаз збут" cvgaszbut.104.ua.
*Повернути заяву-приєднання можна через контролера, надіслати поштою на адресу ТОВ "Чернівцігаз збут" або вкласти заяву в скриньку, що встановлена в місцях прийому абонентів.
*Заяву-приєднання споживач може виправити.
*Підписувати заяву-приєднання не обов’язково, достатньо просто розрахуватися за спожитий газ.
*Надавайте показники лічильника станом на перше число кожного місяця.
12-02-2016, 14:04
0
4 121