RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Газові заяви-приєдання буковинцям підписувати не обов’язково

Через значний ажіотаж навколо заяви-приєнання до умов договору постачання газу, які надходять до буковинців разом із платіжками, ТОВ "Чернівцігаз збут" детально роз’яснив що з ними робити.

Абонкнижка - записна книжка для споживача
"Згідно з додатком типового договору постачання природного газу побутовим споживачам зазначено два параметри:
1. порядок визначення споживачем обсягу газу;
2. порядок визначення споживачем способу розрахунку.
У першому параметрі споживач вибирає спосіб визначення обсягу газу: або на підставі даних оператора ГРМ про обсяг газу за підсумками місяця, тобто за контрольними показниками лічильника, які знімаються контролером або визначаються відповідно до груп споживання та їх річного профілю з місячною часткою від планового річного об’єму споживання. Або за плановою величиною середньомісячного споживання газу (ця система авансового визначення обсягів газу розрахована на вкрай обмежене коло заможних споживачів і не охоплює переважну більшість верств населення).

У другому параметрі споживач вибирає спосіб розрахунку за газ:
- за квитанціями розрахункової книжки постачальника;
- за платіжними документами (розрахунками), які виписує постачальник.
При цьому споживач не обмежується у праві здійснювати оплату через банківську платіжну систему, шляхом онлайн-переказу, поштового переказу, внесення готівки через касу постачальника та інший дозволений спосіб.

Враховуючи приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства, країна відійшла від впроваджених радянською системою абонентських книжок, які є своєрідною записною книжкою споживача, у якій він веде власний облік споживання енергоносія. У зв’язку із цим абонентська книжка не є доказом оплати послуг та доказом реального споживання енергоносія.
Доказом обсягу спожитих послуг є виключно реєстр знятого контрольного показника лічильника, а доказом оплати є платіжна квитанція, яка свідчить про реальний переказ коштів споживачем постачальнику.

Крім того, законодавець не встановив імперативного обов’язку споживача підписувати заяву-приєднання, оскільки фактом згоди споживача про приєднання до умов договору є сплачений споживачем рахунок (квитанція) постачальника за поставлений газ. А для постачальника зі спеціальними обов’язками (ПАТ "Чернівцігаз збут") – факт споживання природного газу після офіційного опублікування договору (за умови, що у споживача відсутній інший постачальник)", – йдеться у повідомленні газової компанії.

"Заяву" можна виправити
Додатково на підприємстві пояснили, чому виникла необхідність знову підписувати договори. З першого липня 2015 року гарантованими постачальниками газу НКРЕКП призначила нові підприємства. Для споживачів Чернівецької області, таким підприємством є ТОВ "Чернівцігаз збут". При цьому на той час, для отримання послуги з газопостачання споживач мав укласти тристоронній договір, сторонами якого були споживач, постачальник газу (ТОВ "Чернівцігаз збут") та газорозподільне підприємство (ПАТ "Чернівцігаз").

Відтепер, з набуттям чинності наприкінці листопада – на початку грудня нормативних актів, постачання газу споживачу здійснюється на підставі публічного договору постачання газу між постачальником та споживачем.
Ці договори є публічними типовими договорами, які розміщенні на сайтах газових підприємств. Зазначені договори укладаються шляхом підписання споживачем відповідної заяви-приєднання.

На початку 2016 року споживачі газу отримали рахунок за грудень, заяву-приєднання до умов договору постачання газу побутовим споживачам, а також інформаційний лист з роз’ясненнями. Рахунок залишається у споживача. Заяву-приєднання після підписання необхідно повернути постачальнику будь-яким зручним способом: передати через контролера, надіслати поштою на адресу ТОВ "Чернівцігаз збут" або вкласти заяву в скриньку, що встановлена в місцях прийому абонентів.

Якщо заповнена постачальником заява-приєднання не влаштовує споживача, він може виправити її і у такому вигляді також повернути підприємству.
Зверніть увагу, що й підписувати ці заяви-приєднання не обов’язково. Щоби приєднатися до умов договору необхідно розрахуватися за спожитий газ – платіжна квитанція буде доказом приєднання до умов договору. При чому за основу можна взяти або рахунок надісланий компанією, або зняти показники лічильника і оплатити газ, згідно цих даних.
Незважаючи на такий простий вихід, заяви-приєднання все ж важливі для газових компаній. Адже чимало людей подовгу не живуть у своїх домівках, місяцями не розраховуються. Якщо такі споживачі не укладуть договір (не підпишуть заяву-приєднання) і не розрахуються за спожиті куби газу, вони не зможуть споживати газ.

До речі, у березні-квітні споживачі отримають аналогічні заяви-приєднання від іншої газового підприємства – ПАТ "Чернівцігаз".

Коротко
*Ознайомитися із договорами можна на сайтах ПАТ "Чернівцігаз" cv.104.ua та ТОВ "Чернівцігаз збут" cvgaszbut.104.ua.
*Повернути заяву-приєднання можна через контролера, надіслати поштою на адресу ТОВ "Чернівцігаз збут" або вкласти заяву в скриньку, що встановлена в місцях прийому абонентів.
*Заяву-приєднання споживач може виправити.
*Підписувати заяву-приєднання не обов’язково, достатньо просто розрахуватися за спожитий газ.
*Надавайте показники лічильника станом на перше число кожного місяця.
Редактор: Lina
12-02-2016, 14:04
Коментарів 0 Переглядів 4 150



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.