Понад тисячу студентів БДФЕУ три дні протестували проти приєднання свого вузу до ЧНУ. Студенти вважають реорганізацію порушенням своїх прав.
-Ми проти об’єднання цих навчальних закладів. Ми хочемо існувати як окремий університет. У нас було право вибору на самому початку, і ми вибрали БДФЕУ, – каже студентка Галина.
Окрім цього, студенти обгрунтовують свій вибір і тим, що плата на навчання суттєво відрізняється.
– У ЧНУ платити треба набагато більше. Хоча я на державному, та боюся, адже там місць буде набагато менше, – вважає студентка БДФЕУ Катерина.
-Ніхто не запитав нашої думки. Гадаю, ми маємо право вибору, – каже третьокурсиниця Марія.
Голова студентського парламенту БДФЕУ Богдан КАЗИМИРЧУК запевняє, що студенти виходитимуть і далі на мітинги, щоб відстояти права свого навчального закладу.
-Перше, що ми хочемо – це пояснення від міністерства освіти, як має відбуватися реорганізація. Якщо нас не буде все влаштовувати – ми знову вийдем на мітинг.
Батьки студентів вузу, який хочуть приєднати до ЧНУ, впевнені, що реорганізація потрібна окремим політикам, яким потрібне приміщенні закладу.
Незважаючи на те, що вирішення міністерства освіти обгрунтоване і студентам зберігають державні місця – БДФЕУ проти приєднання.
Водночас студенти ЧНУ своїх однолітків не розуміють.
– Проти чого вони протестують? Проти того, щоб їм було краще? Їм же дають диплом ЧНУ, а це набагато престижніше, – сказала третьокурсниця філологічного факультету Ольга К.
-Складається враження, що їх змушують виходити на ці мітинги, адже логіки тут не бачу. Самим студентам від цього приєднання буде лише краще. Ні для кого не секрет, що в ЧНУ і викладачі кращі, і диплом дає більше можливостей. Я особисто знаю студентів БДФЕУ, котрі на початку мріяли поступити в ЧНУ, та не пройшли по балах, тому пішли в БДФЕУ. А зараз ті ж самі студенти проти такої вигідної для них реорганізації. Де логіка? – вважає студент юридичного факультету Станіслав.
Багато студентів ЧНУ не вірять у те, що студенти фінансово-економічного університету виходять на мітинг із власної волі.
– А де була їхня гідність під час Майдану, коли під їхніми вікнами стояли студенти і учні усіх навчальних закладів, а вони на це навіть не реагували? Їм же тоді не дозволяли вийти і відстояти право на краще майбутнє. Налякали дітей, і ніхто не вийшов. А зараз ви хочете сказати, що ті самі люди, які малюють плакат із написом "Поверніть нас Прядку", вийшли на мітинг, щоб відстояти свої права? Якщо трохи глибше копати – ситуація здається більш ніж смішною. Як на мене, це ми, студенти ЧНУ могли би вийти на мітинг проти того, щоб їх приєднали до нас, а не навпаки, – поділився думками Іван, студент фізичного факультету ЧНУ.
-Мабуть бояться здавати сесію в ЧНУ, адже звикли за все платити, – каже випускниця ЧНУ Аліса.
Голова студентського парламенту ЧНУ Віталій ЯРЕМЧУК вважає, що ці мітинги є результатом неінформованості студентів.
-Ми підтримуємо їх у тому, що така інформація повинна бути узгодженою зі студентами, адже про це всі дізналися з соціальних мереж. Але, безумовно, події, за якими ми зараз спостерігаємо, є наслідком поганої інформованості студентів. Державні місця їм зберігають, нікого без освіти не залишать, ще й дадуть диплом ЧНУ. Боляче чути, що наш навчальний заклад "красується" у рейтингах тільки тому, що це Резиденція. Оцінюється не будівля, а підготовка викладачів і знання студентів.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
5-02-2016, 12:40
0
4 808