У Чернівцях громадські активісти обурені тим, що місцева влада не реагує на порушення у сфері збереження архітектурної спадщини.
Про це заявили учасники групи "Чернівчани" на прес-конференції у Чернівцях 29 січня, передає кореспондент molbuk.ua
Майже за два роки роботи громадські активісти, які організували у Facebook спільноту "Чернівчани", виявили понад сорок адрес з різними порушеннями у сфері збереження архітектурної спадщини. Про всі ці випадки було повідомлено владу. Проте активісти не помітили зрушень.
– Я є громадським інспектором і маю право зайти до будь-якого закладу, щоби перевірити, чи є у нього дозвіл на банер або вивіску, – каже
екскурсовод та громадський активіст Павло КОЛЯДИНСЬКИЙ. – Часто буває, що дозвіл є, проте він не відповідає встановленій законодавством концепції. Все має бути за положеннями і правилами. Ми, активісти, хочемо в цьому допомогти владі.
В історичній частині міста є чимало прикладів паплюження її культурної спадщини. Найбільш розповсюдженими порушеннями є заміна старовинних вікон і дверей на металопластикові, реконструкція балконів і будівель без збереження їхнього попереднього вигляду, невідповідність відтінку фасаду тощо.
Активісти також занепокоєні тим, що реклама заполонила центр міста – на історичних будівлях закріплені величезні банери, які псують вигляд міста, а деколи навіть і шкодять
Громадські активісти впевнені, що, якщо цю проблему неможливо вирішити, то архітектурну цінність міста буде втрачено, і туристам не буде що показати. Яскравий приклад – "італійський дворик" на вулиці О. Кобилянської. В період новорічних свят було проведено його реконструкцію, внаслідок чого дворик залишився без історичного годинника.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
29-01-2016, 17:50
0
1 858