У Чернівцях на озерах по вулиці Комарова та Південно-Кільцевій – десятки рибалок. Незважаючи на те, що через плюсову температуру крига тане, чоловіки пробираються на середину водойми, просверлюють ополонки і непорушно сидять над ними.
Кореспондент molbuk.ua пробувала пройтися кригою по озеру, щоби поспілкуватися з рибалками. Але зверху лід почав танути і утворилася мокра каша. Половина чобота вгрузла у неї. Тож далі піти я не наважилася. Довелося перегукуватися з рибалками на відстані. Вони запевнили, що зараз лід міцний – товщиною 13 сантиметрів. А те, що зверху каша, то не страшно. То просто сніг тане.
Також у нас відбувся такий діалог:
"А що ви там ловите? – Плотву. – А потім що з нею робите? – Відпускаю. – А сенс? – Сам процес подобається. А що буду робити у вихідний?"
- Взагалі зараз на лід виходити небезпечно, - вважає
начальник Чернівецької міської рятувальної станції Василь МАНИК. – Крига тонка, крихка. На річках товщина криги – 5-10, на озерах – 10-14 сантиметрів. Біля берегів товщина криги більша, на середині річки – менша.
За словами рятувальника, людині можна виходити на лід при товщині криги не менше 10-12 сантиметрів. Та при цьому лише поодинці, на відстані п’ять метрів один від одного і при вазі не більше 70-80 кілограмів.
-Під час свят на озерах на вулиці Комарова та Південно-Кільцевій дітлахи влаштували ковзанку, їх там було дуже багато, – додав Василь Маник. – Це небезпечно. Також там є рибалки. Скільки кажеш, щоб хоч рятувальні жилети одягали, їм байдуже: нап’ються та й рибу ловлять.
Перша допомога тим, хто провалився під воду- Потерпілого треба витягнути з води, обгорнути і занести у тепле приміщення. Зняти мокрий одяг, насухо витерти і розтерти тіло. Потім переодягнути у сухий теплий одяг, дати гарячий чай або каву і обкласти грілками або пляшками з гарячою водою.
- При порушенні дихання і кровообігу необхідно також проводити штучне дихання і непрямий масаж серця та відправити у лікувальний заклад.
- Якщо ви провалилися під лід, не віддавайтеся паніці. Розкиньте руки в боки, наваліться грудьми чи спиною на твердий край ополонки та спробуйте ривками вибратися з води і відкотіться на твердий лід.
- Якщо ви стали свідками такого випадку на льоду, швидко і обережно добирайтеся до місця пригоди. Пересувайтеся повзком. Якщо не маєте під рукою рятувальних засобів, драбин, дощок, можна використовувати ремені, шарфи, пальто, гілки дерев.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
14-01-2016, 13:49
0
2 025