У Чернівцях цього року відновлять фестиваль Маланки, який відбувався в місті з 2011 до 2014 року.
Торік фестиваль скасували через складну ситуацію в країні, проте організатори вирішили, що 2016-го його таки організують.
– Після певних вагань та роздумів ми все ж вирішили фестиваль Маланки 15 січня 2016 року організувати. Цей фестиваль вже є візитною карткою Чернівців та Буковини. Уже за місяць до фестивалю мені телефонували туроператори з інших регіонів про бажання привести туристичні групи до Чернівців на свято Маланки. Окремі учасники фестивалю попередніх років висловили бажання прийняти участь в заході, – повідомила організатор фестивалю Оксана ЛЕЛЮК.
Очікується, що до фестивалю долучаться 30-40 колективів із районів області.
Дійство відбудеться у два етапи: святкова хода вулицями й виступи зі сцени.
Цього року фестиваль матиме благодійний характер – представники громадської організації "Об’єднання учасників АТО" будуть збирати кошти на поранених військових, які повернулись зі Сходу.
Доки в Чернівцях до фестивалю готуються, у селі Горбова на Герцаївщині Маланку уже відгуляли (там Різдво святкують 25 грудня, тому й Маланка в них раніше, – авт.) Саме колектив із цього села на фестивалі в Чернівцях 2014 року здивував глядачів 13-метровим драконом, посівши третє місце.
Цього року на їхньому святі звучала румунська народна музика. Виряджені були в традиційні для села Горбова костюми колядників, в елементах яких щедро використовуються намиста, бісер, китиці, хусточки. Деякі ряджені були в маски вовків, вампірів, орків та іншої нечисті. На фестивалі в Чернівцях жителі Горбова обіцяють здивувати сюрпризами і цікавими костюмами.
Фестиваль Маланок у Чернівцях відбудеться 15 січня.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.