Четвертий рік минув, як був підписаний меморандум між ОДА, Сторожинецькою РДА, райрадою, Міжнародною благодійною організацією "Добробут громад" та молочарськими кооперативами про співфінансування
створення молокопереробного підприємства "Молочний край" у селі Панка на Буковині. Восени 2012 року підприємство відкрили. Проектна потужність – переробка 10 тонн молока за добу на кефір, сметану, сир кисломолочний, сир "Лиманський", сир твердий "Буковинський". Протягом двох років на будівництво та роботу заводу було витрачено майже 5,3 мільйона гривень.
Найбільше фінансування було з боку "Добробуту громад" – 2,8 мільйона гривень, райради – 1,1, облради – 400 тисяч, обслуговуючих кооперативів – 649, проектом "Агроінвест" – 200 та обласного екологічного фонду – 100 тисяч гривень, – розповідає Михайло Галицький, начальник райуправління агропромислового розвитку Сторожинецької РДА. – За цей період підприємством керувало п’ять директорів. Кошти від реалізації продукції не покривали виробничі витрати. Кожен робочий день потребував понад тисячу гривень додаткових вкладень, основними донорами яких стали "Добробут громад" і райрада. Безперспективність такого господарювання, припинення фінансової підтримки, змусили засновників заводу в листопаді 2014 року прийняти рішення про припинення виробничої діяльності, консервацію підприємства і пошуки інвестора.
Як повідомив голова Сторожинецької РДА Ярослав Бартош, цього року організовано низку зустрічей із залученням інвесторів та обігових коштів для відновлення роботи "Молочного краю". Наразі без позитивного результату.
Позиція районної влади чітка: працювати у збиток за рахунок бюджетних коштів – неприпустимо, ефективний менеджмент, приватна власність і конкурентні умови забезпечать успіх підприємства, – вважає Ярослав Бартош.
Ну, а поки шукають інвесторів, селяни не мають куди здавати молоко. Це призводить до зниження кількості поголів’я великої рогатої худоби в районі.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
31-12-2015, 10:00
0
2 910