Ще у вересні минулого року Віктор разом зі своєю родиною покинув рідний Луганськ та переїхав на Буковину. Спершу оселився в селі Тарасівці, Новоселицького району. Чоловік каже, його разом із родиною прихистила місцева жителька. Деякий час вони жили в її оселі, а потім поїхали до Чернівців.
Про це йдеться у сюжеті телеканалу ТВА.
- Ви не повірите. Як каже мій колега: "Я живу тут краще, ніж там". Тому я не те що сказати щось погане, навіть подумати неможливо, - запевнив Віктор Гіжевський, переселенець.
І таких, як Віктор, на Буковині чимало.
- Приблизно 2570 офіційно зареєстрованих. А загалом, за нашими оцінками, до 4-х тисяч, - сказав Віктор Гіжевський, переселенець.
Віктор запевняє, майже усі вимушені переселенці одразу ж починають шукати роботу. Щоправда, з працевлаштуванням проблеми є і в буковинців. Тому всі, хто переїхав зі Сходу, об'єдналися та створили фонд підтримки донбасівців. А ось Олександр (теж переселенець) каже, що знайти роботу йому було нескладно.
- Я звертався до центру зайнятості, і через тиждень влаштувався на роботу, - зізнався Олександр Фамін, переселенець.
Чоловік запевняє, йому та іншим переселенцям на Буковині живеться добре.
- Принаймні ті сім'ї, про які я знаю, почувають себе тут комфортно, захищено, і вони прекрасно асимілювалися із соціумом, - зауважив Олександр Фамін, переселенець.
Та нещодавно у Чернівцях з'явилися дивні листівки. Невідомий називає себе донбасівцем і залишає на машинах письмові погрози:
- Я приїхав із Донецька і роботи мені ніякої не дають. Жити на щось треба. Це вже крайній захід. Проте залишу тобі попередження. Мені нескладно розмалювати твою машину, розрізати на мотлох корд на твоїй гумі, роздряпати крила. Якщо тобі важливий стан твоєї машини, раджу поповнити мій рахунок. Сума оплати - 300 гривень. Якщо ти відмовишся платити, то тим самим змусиш мене повернутися вдруге, цінна буде втричі вищою, а збиток - глобальнішим. Важливо: при поповненні гаманця ОБОВ'ЯЗКОВО не забудь написати марку і держномер машини. Чек оплати і дані авто можна відправити на мою пошту: auto1915@mail.ua. Скупий платить двічі...
- Можливо, це навіть провокація проти переселенців, - припускає Олександр Фамін, переселенець.
Віктор та Олександр запевняють, навряд чи це справа рук переселенців. Бо ж, пояснюють, у їхніх земляків жорсткий норов: якщо потрібно бити - б'ють, а не попереджають. Але тут їм живеться добре, тому так ризикувати вони не будуть. А словам зловмисника про те, що ніхто йому не дає роботу, дивуються. Запевняють, її знайти можна, головне - хотіти.
- Тільки лінивий може не знайти собі роботу, - вважає Віктор Гіжевський, переселенець.
Ми звернулися до обласної поліції, аби дізнатися, чи знають вони про погрози. Там відповіли, що коментуватимуть тільки після офіційного звернення. Його розгляд може затягнутися на 30 днів. За цей час невідомий може розтрощити не одну автівку. А от Віктор запевнив, що особисто проведе розслідування та повідомить нам його результати. Якщо ж виявиться, що це таки справа рук переселенця, обіцяє, що той за погрози відповість.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.