У Чернівецькому обласному художньому музеї, за сприяння консульства Угорщини в Ужгороді, відкрилася виставка робіт прикладного мистецтва "Угорське мереживо "Холуші".
Угорське мереживо ручної роботи - це національне надбання країни, таємницю його виготовлення знають лише 9 майстрів. Унікальні знання передаються у спадок з покоління у покоління і секрет виготовлення є державною таємницею Угорщини. Ці мережива настільки дорогі, що дозволити собі їх купити в наші дні можуть лише королі.
Консул Угорщини в Ужгороді повідомив, що представлене на виставці мереживо є раритетним. Ця виставка була представлена у багатьох країнах світу. Це мереживо має таке ж особливе значення для угорців, як вишитий рушник чи сорочка для нас, українців. Угорські дипломати його дарують почесним гостям на найвищому державному рівні, а самі вироби оголошені культурним спадком ЮНЕСКО та знаходяться під його охороною.
Плетиво, представлене на виставці, сягає корінням початку 20 століття. І хоча більшість виставкових робіт належать до 1903-58 років, вони не втратили ані зовнішньої естетики, ані автентичної канви.
Під кожною представленою на експозиції роботою вказано, скільки часу потребувалося для виготовлення того чи іншого мережива. Наприклад, робота "Два леви" була зроблена за 4300 годин а це 180 діб безперервної роботи. Важить дана робота всього-навсього 35 грамів.
Відвідати виставку раритетного королівського мережива можна в художньому музей до 15 лютого.
3-12-2015, 09:55
0
1 989