Юрій Костенко презентував у Чернівцях книгу про ядерне роззброєння України (ВІДЕО)

Новини Чернівців / політика, влада
2 625
0
Юрій Костенко презентував у Чернівцях книгу про ядерне роззброєння України (ВІДЕО)

Відомий український політик, депутат п’яти скликань Верховної Ради, науковець, фахівець в ядерній галузі Юрій Костенко презентував у Чернівцях книгу "Історія ядерного роззброєння України".

Як зазначив на представленні автор, це перша книга, присвячена історії ядерного роззброєння України, пише БукІнфо.

Унікальність та цінність книги полягає в тому, що в ній вперше на документальній основі (зокрема, й маловідомих українцям публікацій у західних ЗМІ) подано повну реконструкцію подій періоду ядерного роззброєння України. Історична лінія тягнеться від першої згадки про без’ядерний статус та дивних обставин, за яких вона з’явилася в Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 року, - до останньої ядерної боєголовки, вивезеної з України 1 червня 1996 року.

"Якщо проаналізувати ввесь комплекс тих потенціальних ресурсів, які були в наших руках у вигляді третього в світі ядерного потенціалу, і те, як українське керівництво та високопосадовці, всі ці "герої" тут (в книзі – ред.) є з їхніми біографіями, то я б назвав процес ядерного роззброєння України процесом ядерного розорення України. І найбільшу відповідальність за те, що цей процес перетворився у суцільне розорення, несе те керівництво, яке підписувало рішення, котрими передавалася ядерна зброя України стовідсотково Росії", - зазначив Юрій Костенко.

Юрій Костенко презентував у Чернівцях книгу про ядерне роззброєння України (ВІДЕО)


Юрій Костенко наголосив, що з відмовою тодішніми керманичами держави від третього в світі ядерного потенціалу Україна позбулася астрономічної навіть за сьогоднішніми мірками суми грошей.

"Це унікальні матеріали. Їхнє виробництво у світі вважається одним з найбільш вартісних. А ми віддали Росії біля 100 тон урану і стільки ж плутонію. Вартість за різними оцінками й методиками всього того, що ми передали Росії, обчислюється сумою більше 100 мільярдів доларів. Натомість Україна від Росії отримала "мирний дивіденд". Два з половиною роки вона давала нашим атомним станціям ядерне паливо. За світовими цінами це було лишень 2,4 мільярди доларів. 100 віддали, а 2,4 отримали", - зауважив Юрій Костенко.

За словами політика, одним з переконань, яким керувалися державні діячі та й світові лідери при укладанні угод про без’ядерний статус України, була теза, що відтепер світ стане безпечнішим. Країна з могутнім потенціалом демонструє приклад до мирного способу існування іншим країнам. На жаль, світ безпечнішим так і не став. А навпаки.



"Вперше після завершення Другої Світової війни світ наблизився до третьої Світової війни. До того ж так близько, як ніколи раніше. Була ядерна криза в 62-му році, т.зв. Карибська криза, коли світ був на межі ядерного протистояння між США та СРСР. Але навіть в ті часи Радянський Союз ніколи не брязкав зброєю політично, як це зараз робить Росія. Як сказав екс-генсек НАТО Расмунсен, те, що дозволяє собі сьогодні робити Росія, погрожуючи Європі і загалом світу ядерною війною, навіть Радянський Союз не дозволяв собі таких політичних заяв в процесі Холодної війни", - додав Костенко.

Загалом у книзі "Історія ядерного роззброєння України" Юрій Костенко дає відповіді на чимало гострих та незручних для багатьох політиків запитань.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують