Коли у середині лютого я побачила, як вкладають двері у будинку на вулиці Героїв Майдану, 24 (навпроти "Юності Буковини"),була вражена. Розбили фасад для широких металопластикових дверей – майже у центрі міста. Я сфотографувала, у відділ охорони архітектурної спадщини зателефонувала.
На мій допис у соцмережах активно реагували чернівчани, відреагував і начальник інспекції з благоустрою Сергій Обшанський. Написав, що заступникові дав завдання проконтролювати об’єкт, відділу охорони архітектурної спадщини перевірити наявність дозволів. І ось наступного дня мені повідомили – двері у магазин промтоварів розширюють з дозволами: "Громадська консультативна рада з питань охорони культурної спадщини вирішили пропозицію підприємця підтримати". І всі з полегшенням зітхнули... і забули.
Аж доки за кілька тижнів у соцмережах знову не почали обговорювати руйнування австрійського фасаду. Власники ж приміщення вирішили стати на свій захист і показати, яким має бути нове приміщення. Тоді нарешті на обговорення зібралися усі, хто до цього мав контролювати ситуацію.
Архітектор проекту Любов Підвербна пояснювала, що роботи ще не завершені:
– Було розроблено проектну пропозицію, щоб зробити симетричним будинок. Як основний акцент із лівого боку була арка – це проїзд у внутрішній двір. Щоб виконати вітрину, було вирішено так само виконати каркас, облаштувати скляну вітрину і привести будинок до симетричності.
І тут архітектори та чиновники згадали, що так руйнувати фасад ніхто не дозволяв.
– Проекти, які стосуються переобладнання, щось потрібно розширити, якусь арку, замість вікна зробити двері, обов’язково має обговорюватись на містобудівній раді, – наголосив начальник інспекції з благоустрою Сергій Обшанський.
Начальник відділу охорони культурної спадщини Олена Пушкова традиційно розповідала, що "не можуть вплинути, не можуть проконтролювати".
– Замовник обіцяв: "Я відреставрую фасад, я зроблю лялечку з фасаду". За документами, містобудівні умови обмежені. Всі ці обіцянки – комплексне рішення фасаду, симетрію, інсталяцію входів – ані експертиза, ані інспекція будконтролю не відслідковують, – пояснила чиновниця. – І ми також не маємо того механізму і важелів впливу.
Зважаючи на слова пані Пушкової виходить, що робити у місті можна що завгодно, бо ніхто "не відслідковує".
Зрештою вирішили, що спочатку потрібно представити проект на містобудівній раді. Далі нехай вирішують експерти. Хоча що вони зможуть ще вирішити, якщо двері вже гарно стоять, а фасад для цього розбили?
Приклад на вулиці Героїв Майдану, 24, яскраво показав роботу чиновників у цій сфері – на що і як реагують. Чому жоден із них не розглядав це питання на початковій стадії, чому чекали загального "ґвалту". Адже з цією ситуацією були знайомі. Може, просто було байдуже?
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
23-02-2017, 12:39
0
4 227