Нещодавно здала на права. Правила дорожнього руху вивчила сумлінно. І тепер помічаю, як у нас їх порушують.
Наприклад, стоянка автомобілів заборонена на тротуарах, за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше два метри (згідно з пунктом 15.10. у Правилах дорожнього руху).
А в нас як паркують машини на тротуарах (переважно дорогі)? Не те що двох метрів не залишається, одному перехожому важко протиснутися.
Наступне: зупинка (а також стоянка) заборонені на пішохідних переходах і ближче 10 метрів від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі (п. 15.9.г.).
Натомість у нас дуже часто загромаджують пішохідні переходи, а разом із ними й місця для з’їзду з тротуарів. Для мам із візочками, інвалідів та й для всіх це створює незручності.
Знаки 3.34 (зупинку заборонено) та 3.35 (стоянку заборонено) ігноруються взагалі. Автомобілі, наче насміхаючись над знаками, залишають просто під ними.
А чи знаєте ви, що більшість доріг у центрі міста мають три смуги для руху? Та де-факто їх лише дві – вздовж тротуарів стоять машини. Та це ще можна зрозуміти, бо місць для паркувань у місті вкрай мало.
Про те, що максимальна швидкість у населеному пункті – 60 км/год, взагалі нічого говорити. Містом гасають "гонщики", глушачи перехожих ревом двигунів. Не дай Господи переходити перед таким асом дорогу. Ну то й що, що на зелене світло? У кращому випадку авто промчить перед вашим носом, а у гіршому…
Оцих, гірших випадків, вкрай багато. Такі порушення, як залишення машини на переході або поперек тротуару, лише створюють незручності для перехожих. Та коли йдеться про перевищення швидкості, керування у нетверезому стані, недозволений обгін, порушення правил проїзду перехресть, недотримання потрібної дистанції, – це вже реальна небезпека для життя.
Скільки ДТП трапляється щодня… Скільки загиблих, покалічених людей.
Якби водії, перш ніж сісти за кермо, ретельно вивчили правила дорожнього руху та дотримувалися їх, трагедій було би значно менше.