Чернівецька область залишилась однією з небагатьох в Україні, яка через три місяці після обрання Зеленського президентом залишається зі "старим" керівництвом ОДА.
Поки президент віртуально роздає посади у майбутньому уряді та парламенті, команда Зеленського досі не "закрила" кілька вакансій, які вважаються чисто президентськими.
Серед них – посада голови Чернівецької облдержадміністрації, якою нині керує виконувач обов’язків голови Михайло Павлюк. Нагадаємо, він офіційно займає посаду першого заступника голови Чернівецької ОДА, але після відставки попереднього губернатора Олександра Фищука у назві посади Павлюка з’явився префікс "в.о.".
Про те, чому прихильник партії Порошенка досі залишається у керівництві "будинку з левами", Павлюк коментував "МБ" ще місяць тому. Зокрема, у період, коли президент активно відправляв у відставку низку "порошенківських" губернаторів та голів РДА, Павлюк на запитання, чи написав уже заяву на звільнення, зауважив:
"Я не маю кому написати заяву. Бо я пройшов конкурс на посаду першого заступника голови ОДА і був призначений на цю посаду колишнім головою ОДА. Коли буде у встановленому законом порядку призначений новий голова Чернівецької ОДА, то ми, за законом, в той же день заявляємо про припинення своїх повноважень".
Він додав, що така ж ситуація і в Кіцманській районній державній адміністрації, де немає голови РДА, а його функції та повноваження виконує заступник голови Юрій Косар.
"Наша область ніколи не вважалася пріоритетною. Тому сказати, наскільки це швидко станеться, мені дуже складно", - каже директор Буковинського центру виборчих технологій Ігор Баб'юк.
"Зрозуміло, що триває перезавантаження влади. Поки замість ОДА створять префектури, треба вносити зміни до Конституції України. А для цього потрібно 300 голосів, яких у партії "Слуга народу" наразі немає. Тому їм, однозначно, доведеться домовлятися з іншими фракціями для того, щоб передати повноваження префектам. Тому ще тривалий час голова обласної держадміністрації буде відігравати значну роль у формуванні виконавчої політики на місцях.
По-друге, наближаються місцеві вибори. У будь-якому разі я переконаний, що партія президента хоче, аби на всіх щаблях взяти більшість, аби мати управління. Звичайно, якусь роботу на рівні радників чи представників на обласних рівнях потрібно буде реалізовувати. Тому гадаю, що це важливо і з позиції виборів, і з позиції переформатування влади", - вважає експерт.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram