Радянський Святий Миколай

блоги / блог Ігоря Довганя
5 652
0
Їздили з сином Назарчиком і його класом у садибу Святого Миколая біля Косова. Були там вперше. То свято, але не для всіх. Для дітей свято, і для Назарчика теж. Вони залишилися щасливими від подорожі, нових вражень і подарунків. А батьки - ні, і зовсім не тому, що не вірять у Святого Миколая.

Перше потужне враження - коли автобус зупиняється, відчиняються двері і виходити доводиться у болото, яке вже за 15 хвилин заляпує взуття, штани до колін і поли курток і пальт. Ну і весь візочок Назарчика. Просто біля садиби плиткою вимощено лише невеликий прямокутник, а решта - не знаю, що під тією багнюкою, але точно не асфальт. Продавці базару біля садиби знайшли вихід і перед своїми ятками накидали ялинового гілля - добре, що ліс поруч.

Власне, садиба і прилегла територія, мабуть, дуже мальовнича влітку, вона і працює цілий рік та пропонує розваги в різні сезони - наприклад, на літнього Миколая. Або у справжню зиму. Але найбільше відвідувачів там точно в грудні, який останні років 10 не надто сніжний і морозний.

На доступність для моєї дитини на візочку ми і не розраховували, у покої Миколая та на зустріч з ним моя дитина змогла потрапити лише за допомогою нашої вчительки та батьків однокласників. Але за такої погоди територія з локаціями малодоступна для всіх. Та ще й дуже тісно, бо невеличкі кімнати розраховані максимум на 12-15 дітей, а групи зазвичай більші, ще й батьки з ними.

Правда, персонал привітний і люб'язний, нам завжди пропонували допомогу.

Окрема тема - туалети. Якщо болото ще можна списати на негоду, то після знайомства з туалетами свято закінчилося. У садибі Святого Миколая, куди з'їжджаються тисячі людей з різних регіонів України, туалети - це чотири дерев'яні будки під лісом, три з яких не зачиняються. Ці шедеври народної архітектури знаходяться біля приміщення лісництва. При цьому поруч - подвійний кабінко-туалет значно капітальнішої конструкції, новіший, але із зачиненими на ключ дверима. Мабуть, для Святого Миколая. Або лісівників.

Туалети варті окремої фотосесії, але знімати було б некоректно - там було багато людей, переважно жінок, шокованих естетикою гуцульського безватерклозету.

Я оце думаю: коли діти перестають вірити у Святого Миколая? Коли здогадуються, що Миколай - це просто дядько з бородою на специфічній роботі, чи коли починають здогадуватися, що свято у багнюці і з такими туалетами зовсім не свято?

Коли у нашій групі одна дівчинка під час екскурсії згадала діда Мороза, екскурсовод поправила, що тут живе Святий Миколай. Але дівчинка насправді була права, бо занадто вже по-радянському там усе довкола виглядає.

Радянський Святий Миколай
Радянський Святий Миколай
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують