RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Буває, зайдеш до когось на кухню, а там усе до ладу: і ремонт правильний, і меблі стильні, і обладнання сучасне… Та ще й чисто, все на місцях, все по поличках, чи то пак, по шафках розкладено. І тут – бац! Помічаєш на столі просту дешеву клейонку. Одразу хочеться або зняти й викинути її до біса, або втікати чимдуж із тієї кухні.

Майже тотожні емоції викликають у мене білі металопластикові вікна в старій частині міста. Вигляд у них дешевий і недоладний. На тлі австрійської чи румунської забудови, де все ґрунтовно і гармонійно, вони мають вигляд якогось ерзацу, нашвидкоруч приліпленого тимчасового замінника.

Знаю, знаю, що ви зараз скажете. Коричневі вікна, мовляв, дорожчі, ніж білі, а дерев’яні, ті просто ледь не золоті. Добре. Але як тоді пояснити такий феномен, що у мене вдома всі нові вікна дерев’яні, і всі коштують удвічі дешевше за найпростіші металопластикові?

Знавці вже збагнули, звісно. "У тебе ж прості вікна, без склопакета" - кажуть вони з іронічною гримасою. Еге ж. Прості. І що? Даю вам слово честі, що вони відмінно виконують усі належні віконні функції: не пропускають холод і спеку, пропускають світло, затримують звуки. В цій частині визнаю, що мої ековікна не дають такої лункої тиші, як сусідські металопластикові (всі сусіди вже давно перейшли в "нову віру" і повикидали дерев’яні рами), проте одне з вікон – те, що найбільш вдало встановлене – майже не поступається металопластиковим у звукоізоляції.

То як же сталося, що більшість сучасних городян не знають про існування столярних майстерень? Навіть саме слово "столярка" майже зникло з лексичного обігу… Насправді відповідь дуже проста. Візьміть місцеву газету, відкрийте сторінку, на якій багато реклами, і порахуйте, скільки там оголошень від фірм, котрі торгують вікнами.

Цій комерційній експансії вже більше десяти років. Інформаційний натиск зробив свою справу: люди повірили, що сучасне житло неможливе без склопакета. Це як феномен "євроремонту", котрий по суті являє собою набір досить дорогих матеріалів і технік, "втюханих" цілим народам під соусом цивілізаційного прориву. А дисидентам, які надають перевагу старій добрій штукатурці з цементу і піску, намагаються білити стіни вапном і обходитися без ламінату, непереливки. Їх ігнорують продавці будматеріалів і відверто зневажають майстри.

Я навмисно не торкаюся тут екологічного аспекту новітніх вікон. Нехай про це говорять експерти, якщо хтось їх знайде. І думок тут багато, і трактувань. Кажуть, що до металопластикових вікон обов’язково має додаватися примусова вентиляція в приміщенні. Інша версія – вентиляційний клапан, якого здебільшого також немає. Хтось задоволений металопластиком, хтось скаржиться на задуху чи на плісняву… Суперечливо це все. А я повернуся до того, з чого почала – до естетики. Якби у нас все робилося по закону, то в центрі міста білих металопластикових вікон просто не було б. Відділ охорони культурної спадщини, з яким необхідно узгоджувати всі фасадні роботи в історичному ареалі, ніколи не дає добро на таке вікно. І цілком резонно не дає – на підставі статей 22 та 24 Закону України "Про охорону культурної спадщини". Та тільки хто ж їх питає, тих експертів, з їхніми законами?
Редактор: Igor
29-09-2014, 18:14
Коментарів 0 Переглядів 3 565

Теги -

У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута / новини
Україна переможе, адже ми знаємо, що захищаємо, тоді як російські війська – ні.

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.