RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Віра працює медсестрою в селі. Жінка просить не називати своє прізвище: боїться, що звільнять після такого одкровення, а в неї двоє дітей-школярів.

– Багато пишуть та говорять про боротьбу з коронавірусом у містах, а про те, що відбувається в селах, зазвичай не повідомляють. А в нас дуже велике навантаження. Я одна обслуговую все село, – каже пані Віра. – Більшість мешканців – люди літнього віку, молоді виїхали на заробітки або в місто, бо роботи немає. Сімейний лікар є в центральному селі нашої об’єднаної територіальної громади, до якого чотири кілометри. Стара бабуся чи дідусь не завжди можуть дійти туди, тому я мушу все робити: і діагнози ставити, і ліки виписувати, і лікувати. Сказали не йти до хворого, а консультувати його по телефону. Але ж село – це не місто, тут люди не вірять телефонним порадам і воліють особисто прийти в медпункт. Інколи утворюються черги. Хтось просить поміряти тиск, хтось – послухати, бо кашляє. Не можу нікому відмовити. І щоразу наражаю себе на небезпеку, бо не знаю, чи людина, бува, не хвора на коронавірус. Трапляється, що телефонують, плачуть: "Прийди, Віро, бо не можу до тебе дійти". І я збираюся та йду.

На запитання, чи забезпечують їх захисними костюмами, медсестра зітхає: "Дали один, але він одноразовий, то тримаю про всяк випадок. Ще дали кілька масок одноразових. Я пошила собі сама з тканини, то їх хоча би можна прати. Надягаю маску та рукавиці – ось і весь мій захист. Найбільше хворих – після похоронів. Здавна була така традиція, що в останню путь людину проводжають усім селом. Навіть хвороба не вплинула. Прошу: "Не йдіть, бо можете заразитися". А у відповідь: "Якщо я помру, то ніхто до мене не прийде. Та й що люди скажуть".

Цікавлюся, чи підвищили зарплату сільським медикам під час пандемії.

"Нам не дали жодної копійки, хоча ми теж боремося з коронавірусом. Повірте в селі це набагато важче, – запевнила жінка. – Адже зробити тест на коронавірус можна лише в районному центрі або в Чернівцях. Не кожен має змогу туди доїхати. Та й не в кожного є гроші, щоби заплатити за аналізи. Тому й відмовляються від тестів, просять: "Зроби мені якийсь укол або постав крапельницю". Аптеки у нас немає – лише в сусідньому селі. Часто сама ходжу туди, щоби придбати необхідні ліки для своїх пацієнтів. Звичайно, за їхні гроші. Бо в моїй аптечці є безкоштовні ліки лише для надання першої медичної допомоги. Отож роблю уколи, ставлю крапельниці без підтверджених аналізів на коронавірус. Було б добре, якби мобільні бригади їздили по селах і тестували людей. Ще одна проблема – шпиталізувати важких "ковідних" хворих або з підозрою. Телефонуєш у лікарню, а там кажуть: "Немає місць". Сімейний лікар повинен сам домовлятися, просити. Це якийсь абсурд".

Надія БУДНА

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Надія Будна
30-11-2020, 15:17
Коментарів 0 Переглядів 3 052

Теги -
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.