Авто | Нерухомість | Робота
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Приватні оголошення |Приватні оголошення Тури з Чернівців | Історія успіху | Історія успіху Афіша | Пропозиція тижня | Послуги | Журнал "Давай Одружимось!" |
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |
Наш скорий поїзд із тєплушкою во главє, схоже, кудись валить, огортаючись все більшими і темнішими клубами диму. Куди він впре, не знаю, але більшість нашого народу свято вірить, що в правильному направлєнії. Так кажуть соціологи, а вони в нас ніколи не брешуть, бо мають калькулятори.

***Першим ділом, куди ми впремо, то то, як кажуть усякі учоні люде, в діктатуру. Тобто, наш Володя ЗЕ осуществить мєчту, яку не зміг реалізувати Пєтя ПО, бо єму чи то не стало конхвєток всіх задобрити, чи батогів, аби всім по ср…ах надавати.

Від діктатури до діктаДури і будуще горсовєта. Блог Мостіпаки


Ну вопшим, в Пєті ПО формула установлєнія діктутури: "Конхвєтку - в зуби, а батогом - по ср…ці!" не спрацювала до кінця. Чи то через жлобство – тіпа конхвєток жалко. Чи то через мягкотєлость – народні ср..ки пожалів. Чи і то, і друге. Ну вопшим не зрослося. Так в нас і не постала во всю вись, шир і поперек наша національна хуторянська тиранія – у вишиванках, із томосом і злодійкувато-жлобсько-хитрозадими діктаторулами і тіранулами – від горбів на Печерську і аж до посліднього села в полісько-чорнобильському лісі, де єдна стара баба би жорстоко тиранила і диктаторствувала над єдною старою козою – єдиними живими істотами в тих краях, якшо не рахувати всяких мутантів. Но не зрослося і національна діктатура наказала (пока шо) довго жити, а її неудавшійся вождь-тіранул Пєтя ПО мусит ся ховати за стовпом в Раді, аби єго не вздрів депутат від "СЛуНячого" народа Грішка і не почав робити селфі, як він з Пєтєю не здоровається за руку, а намагається вкусити його за великий палець на нозі. Вопшим, повний крах єдної народної диктатури на ліцо.

Но ми би були не українцями, а якимись папуановагвінейцями-любітєлями каргокультів, якби тако просто здалися. Не вийшло так, то ми зайдем із того боку, шо перед, але поліземо туди задом, шоби прикрити фізіономію від возможних послєдствій політічєского процесу. І таки буде в нас діктаторул-тіранул. Но не такево якесь настояще, як батька Лукашенко, шо кормить всіх "настоящими чєловєчєскими яйцами", чи Володя Пуйло, що жере кровушку колишніх своїх братьєв по єдіной стране і не вдавиться, а шось таке наше. Так у нас появився діктаторул і тіранул Володя ЗЕ.

Ше канєшно не зовсім тово, но вже майже товово. Такево. Но в Володі ЗЕ нема ні конхвєток для народу, ні батога по ср…ці, ні томоса, ні вишиванки. Вопшим, ніфіга. А як і є, то хіба фігвам – хата така. Читальня. Но без книжок. З тілівізором. Бо була би з книжками, то не було би Володі ЗЕ. А як з тілівізором, то нате вам і діктаторула, і тіранула, і щастя народне і правильний путь в світлє будуще.

І всьо тако на халяву, шо воше ніц робити не тра, а тіко тілівізор дивитися і чекати як звідти повалять: штири джі для каждого села, діджіталізація на кожній присьбі, патрєт Бєні – в кажду хату – свєтящійся, замість круглої, в формі м’ячика, лямпочки Ахмєтова, ну і прочі Нью-Васюки від нашого метросексуального глави правітєльства, оперативні наблюдєнія і разработки в тарелі з печеною гускою старшого лєйтєнанта Баканова на фуршеті в Суркіса ну і прочі розкритя заговорів і путчів від Лізи Богуцької.

Ну вопшим, така діктарура. Шо маємо, то маємо, як казав ше один неудавшійся діктаторул Леонід Макарович.

Ну і єстєствєнно, встановлення каждої діктатури в нас, як ся починає? З навєдєнія порядку в хаті. Тіпа, хто в хаті хазяїн. Ну така традиція. Тіпа, як глава сємєйства під діваном і єго віником не дістати, то він має повне право звідти казати, що він в хаті хазяїн – діктаторул тоєсть. То і встановлєніє діктатури так ся почало – тіпа вигнати Іру Геращенко з зали Ради, бо вона там шось сказала про "зельоних попугаїв". Ну а "зельоні попугаї" на то вони і "зельоні", і "попугаї", аби тако гонити Іру і робити діктатуру. Бо шо їм ше робити? Вони там чого? Аби шось робити. А шо робити? А вони шо знають? Ну то як їм скажуть завтра проголосити Царство Боже , або Содом і Гоммору, то гарантіровано буде конституційна більшість. Така тепер демократія. То єсть діктатура. Но шось помнєкли і Іру не вигнали. І тута я не пойму. Видий шо таки контроля території під діваном, куди віник не дістає, для діктатури хватає? Вопшим, далі побачимо.

Но діктатура в нас почті є, чим і маємо гордитися. Бо всьо, як в людей. Угроза путчу, разоблачєнія, спасєніє отєчєства, Бєня в кожному тілівізорі, Нью-Васюки, діджіталізація каждої сільської баби (і діда). Отака в нас тілідіктатура. Як той казав. Тілі тілі, тралі валі… єто нам нє то, а то нам не єто… І тут главне народу не прощолкати щастя. В смислі, при просмотрі в тілівізорі діктатури випадково не мацнути на столі миску з харчами. Аби не виявити недостачу. І не почати обвіняти в цьому главного діктаторула , правітєльство і прочих метросексуалів і рафінірованих реформаторів. Бо так і діктатурі гаплик. Бо миска воно якось тако ближче до писка. Одною діктатурою ситий не будеш. Довго. Вопшим, діла...

***

О. А ше хтось там збрехав і накльоп на нашу неньку звів, шо тіпа наші всякі там унівєри в світових рейтингах – після тищі кращих із кращих. Ну і як таке пережити? Тож накльоп чистої води. В нас є такий вуз, шо перед ним там всякі Оксфорди, Кембріджі, Стенфорди і Сорбонни (не Толіка) тихо курять буркун із вишневим листям і заздрять. Бо два наших глави правітєльства – бувший крєпкий хозяйствєннік і нинішній крєпчайший рєхформатор – вихованці не чого небудь там тирим пирим, а самої Міжрегіональної академії управління персоналом.

Гей. Мой. Тати, мами, ви куди тих дітей прете по загряницях у всякі кракови-берліни? Вон туди їх. Туди. Ату їх, ату. Два глави правітєльства відти. Два! Карл! Ну і Юріст. Єстєствєнно. З філії. Кривого Рогу. То вам не шалам балам. Юріст. З Кривого Рогу. З філії. Не горний інженер. Не інженер-металург. В Кривом Рогу. А Юріст. З філії. І два місяці практики. А ви кажете. З такими образованіями прорив нам в світле будуще буде ше той світлий. Як вєчний путь. Ех. Іду си пошукаю той МАУП. Може десь знайду. Нє. В глави правітєльства канєшно вже нє. А вот в старости якоїсь захудалої сільради на 10 хат– ше вполнє.

***

А ше нас очікує вєчний двігатєль нашого прогресу. В смислі вибори. Це чи не єдиний момент нашого життя, коли хотя би часть нашого народа оживає і приходить в небувалу актівность. Часом таку, шо як збоку станеш, то дивуєшся, чого це наші дохтори-психіятри не є на перших місцях у списках "Форбс".

Ну то таке. Наші дохтори клятву дали. Гіпократу. З буйних не брати, бо їх і так жізнь обідєла. То вот. Якась женщіна від "СЛуНа" сказала, шо вибори місцеві – у квітні. Воно й понятно, чого не у вересні. Разом зі снігом у наших городах, сьолах і хуторах злізуть дороги, тротуари і залишки водопроводів, каналізацій, фронтонів, фасадів і балконів, а народ після сплати всіх зимових комуналок повилазить із хат, шо грізлі з барлогів – злий, худий, помнєцканий, опухший і голодний. А тута єму знов вибори і вже мєстні спасітєлі від СлуНа" - всякі разні – від табуреток до разкошних шезлонгів на мєху.

Ну а народ спросоння, злий, ісхудавшій, в прєдвєрії весняного спаріванія, шо буде робити? Понятно шо. Ше не віддихавшись від успіхів центральної власті з всьов її діктатуров в тіліпузіках, піде вибирати мєстну діктатуру. "Зельону" єстєствєнно. Ну а вже після того, то в народу буде повне щастя – і центральне, і мєстне. Центральне – в тілівізорі, а мєстне – на мєстах – під носом.

А шо нинішні всяка власть і придумана для дєлєжа майна аппазіція? А шо. Всі будуть сидіти за єдним стовпом, а дехто і на гальорці. Як в Раді в центрі. Хотя, більшості там місць не буде. Хіба коло параші – разом із всякими буйними борцами за всьо. Я канєшно не мольфар політічєский тіпа Славця Богослова і Міші Політолуха, бо вони внє конкуренції, як жєна цезаря, но шось поворожити тоже можу. Як варіант. Состав будущого горкольхоза зо "СлуНами" во главє в Черновіцях.

Грішомазураші – 15 штук, а то і всі 20.

Дідухокобзарні бургомістри – 5 штук – штир будущої коаліції.

Вітальмихалич аппазіція (лєвоватна) – 5 штук.

Вася-ексузурпатор – одна особо ценна штука отдельно (відщитувати від 5 штук Вітальмихаличевих лєвоватних).

Льошапалич аппазіція (правоєвроліберальнобезнадьожна) – 5 штук.

Славцьопающовакарчукові – 5 штук (при условії, шо Славцьо змінить пластінку з "Я їду додому" на "Сцуки, гади, два ствола, етапом до Твєрі…").

Юльойваноподобні соглашатєлі (толі лаборанти, толі колаборанти) – 5 штук.

Пєтьоєвропєйці томосні– пара штук (може).

Прєзідіум – грішомазураш старший, дідухокобзарі – дві штуки (копія і оригінал (в придачу).

Феніта ля комедія. Фігаро здєсь, Фігаро тут. Віталь Михалич, Вась Сафронич, Льош Палич, ПєтьоВасьНаташа – за стовпом. Жеруться, хто ж віноват і як порішати (каждому отдєльно, але без Льош Палича), з грішомазурашами напряму або через юльойваноподобних, аби дозволили вилазити із-за стовпа в земельну комісію, а часом – раз на півроку – в комунальну і бюджетну. Но в земельну – частіше. Вася прєдлагає тіліканал і радіво безплатно. Грішомазураші пускают Васю в комісію – підглядати в замочну скважину за руками і губами іллюшокурятнікового лорда- землевпорядника.

Занавєска. Город пішов у развой. Весь. Від Валєрцьового водоканалу до Юлєйваноподобного спецкомунтрансу і відкинувшого через ТоньопроцеДурний виконком копита теплокомуненерго.

Зато в центральних тілівізірах – повна діктатура, плавно і мєдлєнно переходяща в діктаДуру. Под пєсні, пляскі і улюлюканіє щасливого, но трошки пришелепкуватого, ледачого укрнасєлєнія (за виключенням відбувшого на врємєнні і постоянні заробітки і перешедшого во внутрєнню аппазіцію, то єсть в запой).

Олександр Мостіпака

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Рейтинг:
(голосів: 1)
15-09-2019, 10:23
Коментарів 0 Переглядів 1426

загрузка...
Стало відомо, коли в Чернівцях розпочнеться опалювальний сезон
Каспрук повідомив, що опалювальний сезон у Чернівцях стартує наступного тижня
Країна-антиутопія: в Чернівцях на автовокзалі з'явився новий мурал - фото
Новий стінопис прикрасив автостанцію по вул. Садовій
У Чернівцях зафіксували «нездоровий» рівень забруднення повітря
Рівень забруднення повітря у місті оцінюють в 91 одиницю, в той час, коли норма забруднення складає від 0 до 50-ти
Блоги
блог Миколи Кобилюка
Блог Миколи Кобилюка

Блог Юлії Пацаранюк
Те, що наш кінематограф почав працювати якісно, засвідчили чимало фільмів, на які у перші ж тижні прокату масово пішли українці.

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Що буде далі, сказати ніхто зараз не зможе

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк, Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Як можна сідати за один стіл із диктатором, на совісті якого велика кількість злочинів?

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
Чому люди залишають великі купи сміття біля незаповнених смітників

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Там вони дешевші і не просто на кілька копійок – суми відрізняються у сотні гривень
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
Популярне Коментують
• Новини
«Захар Беркут» б’є рекорди. Блог Юлії Пацаранюк
Те, що наш кінематограф почав працювати якісно, засвідчили чимало фільмів, на які у перші ж тижні прокату масово пішли українці.
Холопи «царбатюшки» і сарака Штайнмаєр. Блог Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень
загрузка...
У вас росте маленький художник? Запишіть його в художню студію «Камея» (на правах реклами)

У дитячій художній студії образотворчого мистецтва "Камея" діти можуть навчатися малюванню, розвивати свої вміння, удосконалювати навички з різних технік цього виду мистецтва.
Вигідні депозити від Ощадбанку (на правах реклами)

Депозит – це можливість убезпечити свої кошти, примножити та змусити їх працювати, а не знецінюватись. З Ощадбанком зробити це легко.
Тільки у жовтні 2019!  Вигравайте  безкоштовний тур від  туроператора «Аеролюкс тревел» до 10-річчя фірми! (на правах реклами)

До свого 10-річчя чернівецький туроператор "Аеролюкс тревел" дарує тур до Європи, прогулянку на кораблику Дністром, проживання у котеджі біля Дністра та інші призи.
Як правильно обрати автошколу? (на правах реклами)

Нові автошколи сьогодні відкриваються постійно. Кожна пропонує власну програму, умови навчання, авто і т.д. Саме тому у водіїв обов'язково виникає питання – "як вибрати автошколу?".