Авто | Нерухомість | Робота
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Приватні оголошення |Приватні оголошення Тури з Чернівців | Історія успіху | Історія успіху Афіша | Пропозиція тижня | Послуги | Журнал "Давай Одружимось!" |
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |
Справжній Париж має трохи пахнути "Шанеллю" і круасанами, справжній "Відень" - кавою і штруделями, а малий Париж – трохи коров’яками, а трохи часником, цибулею і китайськими кальошами на меху. Амбре вопшим.

***

Бо як інакше. То ви собі десь там, чи десь тут думаєте, шо "малий Париж" - то таке собі, як великий Париж, тіко мале. Ну то ви собі думайте, чим маєте. Якшо маєте.А для рєшєнія всіх вопросів жізні є власть. Власть за нас думає і рішає всі діла нашого жізнєобєспечєнія і комфорту. То вона й рішила, шо має купити нам десять рогатих євроблях і штири нових троліки. Рішила, то рішила. Поскольку наша власть, то трохи ватніки, трохи бариги, а трохи "нєразбєрі-поймі" і "шалтай-болтай", шо в принципі соотвєтствує соціальному складу насєлєнія нашого города, то то і рішила.

Рішила, шо нові троліки не тра купляти з кондиціонерами. Нє, ну то понятно. Економія. Но мотив трохи странний. Тіпа, нашо в троліках кондиціонери, якшо троліки відкривают двері. Вот, якби троліки не відкривали двері, а тако валили, шо німі, з пункта А в пункт Б, то тоди може би кондиціонери і тра було. Но раз такі діла, шо воно має ставати і відкривати, відкривати і ставати, а ми вилізати і залізати, залізати і вилізати, то й кондиціонерів не тра.

Бо тіпа і так чистого воздуха вистачає – народ єго гонит туди-сюди, сюди-туди, коли відкриває-закриває, закриває-відкриває – з часником і в кальошах на мєху в 30-градусну жару. Отакі діла.

Торба з дулярами і прізрак реваншу. Блог Мостіпаки


Вася – наш керовнік, то так і сказав, шо нам ті кондішени не тра, бо двері відкриваються. Но Вася –хітьор, шо штири тель-авівці в купі. То так і сказав, шо то він не сам таке придумав, бо видно в школі фізики не вчив, а десь за рогом торгував "Турбами", а то єму таке порадили бувалі наші тролєйбусніки. Так і сказали, а нашо нам та біда, як двері відкриваються, а ми тово ні включати, ні виключати. Ну тіпа шось таке, як про радіоактівні валідатори.

Ну Вася і повірив. Бо як він не буде вірити поважним тролєйбуснікам, середній вік яких вдвічі перевищує середній вік наших троліків образца середини-кінця 80-х. От і повірив. Так шо так.

А я ше в школі ніяк не міг поняти, коли директор-історик розказував нам про луддитів. Тіпа, а нашо ті люди ламали всякі там ткацькі верстати, парові машини і прочі залізяки, як вони нібито мали полегшити і їм жізнь, і якість життя споживачів їх продукції. То директор шось плів про класову борьбу, зарождающійся пролєтаріят, прізрак надвігающегося комунізма і всяку ахінєю, з якої я ніц не поняв, бо був з порєдної сільської родини, де всяке майно заведено було берегти, а не трощити і ламати.

То я си тако думаю, що наші тролєйбусніки-, то тоже якісь класові борці. І якшо то не зарождающійся пролєтаріят, то точно якийсь єго пережиток. Який розвів Васю, який продавав "Турби" замість того, аби вчити фізику (про Васіних партньорів по узурпації власті я вопши мовчу), як Вася розвів усіх решту чернівчан. То єсть, як посліднього лоха.

Бо дивіться самі. У містах України, яких ціла купа і які купили троліки з кондішенами за кредит буржуїнського ЄБРР, троліки з кондішенами їздять? Їздять. Двері відкривають і закривають? Возможно, шо так. Не лізуть же ті всякі страждальці у люки. У всяких наших сусідів – Румунії, Чехії, Польщі, Угорщині троліки з кондішенами їздять? Їздять. Двері відкривають? Думаю, шо таки да. Чи може там троліки без дверей? Та нє. Видів, шо є. Ага. Я вже мовчу про наші братські города, з яких ми постійно беремо прімєр – Париж і Відень. І тіко Черновці, де править сама народна і умна власть і де їздять самі вумні тролєйбусніки і возять самих лошастих граждан, кондішени не нужні, бо в нас двері відкриваються. Сараки ті двері. То здайте їх в металолом.

То мені нагадало старий совєцкий анекдот про вірменське радіо:

- Прапорщик Іванов, шо таке адажіо?, - питає радіо.

- Тута людям жрать нєфіг, а ви вимахуєтеся, - отвічає фінансовий і матеріальний мозг совєцької армії.

Шось таке і в нас із кондиціонерами. І тута мені інтєрєсно тіко одне. Бо з всім решту всьо давно понятно, як з виборами прєзідєнта. Вася, Володька, Толік, Тоня, Миколка, Бодя і прочі вершітєлі нашої судьби і комфорта зняли кондішени зо своїх іномарок? Чи не годні відколупати і так страждають сараки. Бо ж нашо їм ті кондішени, як там тоже тра двері відкривати-закривати, закривати-відкривати.

Так шо будемо й далі файно їздити: в зимі файно мерзнути, а в літі файно пахнути. Бо комфорт і запахи родіни, то наше всьо. Особливо, коли ті, хто надає послуги громадського транспорту – пролєтаріят і луддити, а ті, хто взявся управляти процесом – жлоби і невігласи.

***

Кажут, шо в Україні не буде реваншу. Ну тіпа, шо не вернуться ті, кого кудись там погнали в 2014, або які самі повтікали городами, лісами і полями. Навіть наш прєзідєнт нам то обішає. Не вернуться, - каже. - І всьо. Бо самим нема шо жерти, а ше тих годуй. Баста.

Ага. А ті, шо не втікали? Їх куди подіти? Ну нема в нас такого заповєдніка, аби їх там тримати і показувати їм самим за їх же гроші. Нема.

То вони розповзлися, хто куди міг і потрохи вже такого нареваншували, шо розгрібати єго хватить ше на років 30-40, а як вони ше трохи протримаються, то й на всі 50-100.

До того ж, є всі подозрєнія, шо вони не тіко нікуди діватися не думають, а дуже навіть комфортно почуваються, на мєстах окапуються, Пєті і прочим центральним хитрим лохам лапшу на вуха вішають про "тату (мамо, братчику) поможем, чим можем" і помалу создають на мєстах свої "республіки", "княжєства", "кольхози" і "базари". То тута ми, як завжди. Впереді планети всєй. Наш славний город Черновці – тута лідєр. Бо поки інші користаються неразбєріхою президентських виборів, аби собі на мєстах створити свої "республіки", "кольхози" і "базари", то в нас "базар" створили ше торік влітку.

Ну а раз в нас теперича свій отдєльний, почті самостоятєльний від остальних частин України і почті свободний від здорового глузду і совісті "базар", то він си шо хоче, то і робе. Тіпа, веде свою самостоятєльну політіку в отношєніях зо всім міром. Ну а це дає не тіко купу важності, но і рождає всякі вумні стратєгічєскі мислі в акціонерів сего "базару". Ну а оскільки наш главний акціонер, то Вася-узурпатор, а ничка з дулярами, євро, хатами, хлівами і стодолами в него така велика, шо він вже думає, що то над єго хатов не хмари витають, а сама борода Бога метляє, то він і оглашає стратєгічєскі вумні мислі, які сам хоче. Тіпа таку, що з безвізом поспішили, тра з ним шось робити, безвіз - то через него всі тікают.

Шось таке. А ви си думали, шо реваншу нема. Та й не тра. Бо він нікуди й не дівався. Сидів си на торбі з дулярами, єврами, гривнями, хатами, стодолами і хлівами й чекав. Як тіко лохи провтикали, як тіко всім всьо стало пофіг, як тіко оскотініваніє посполитих пішло в круте піке, а рани і кров революції затьмарили рани і кров війни, тута тако торба з дулярами і вилізла з темного підворіття. І всілася поверх того всього: ран, крові, війни, революції, общого майна, моралі, совісті, виборів, демократії, права. Зо своїми хатами, стодолами, єврами і хлівами. І починає розказувати, шо безвіз – то не тра, бо нашо рабам видіти, шо десь є свобода, добробут і право. Шо прозорість – то біда, бо торба любить потьомки. Шо виборна власть - то гім..но, а куплена – то газди. Шо всі, хто проти него - то агєнти, кишенькові і падли, а всі, хто з ним – то тим би трохи общого майна.

Но то ше не всьо. Далі вони кожен в своєму "кольхозі", "базарі", "княжєстві" об’являтимуть мир із Рашою, ганятимуть зі своїх "пасовищ" всяких НАБУ, а з контрабандних стежок – погранців, добиватимуть морально і фізічєски опонентів, відбиратимуть майно в "не своїх", визначатимуть героїв і антигероїв, яких нам шанувати і не шанувати, лізтимуть рийками скрізь, куди можна залізти. Всьо то ми вже бачимо епізодами в різних "кольхозах", "базарах" і "республіках", які створюють на мєстах торби з дулярами.

А ми боїмося реваншу і чекаємо, поки від него нас хтось врятує. Та шо єго боятися, як він тут. Краде землю і майно, лізе в кишеню у вигляді управителя, бреше і вивертається, вивертається і бреше, тендерить і тре, тре і рішає.

Чи ви думаєте, шо реванш - то Янукович верхи на москальському танку в будьонівці і з маузером? Ага. Зари. Реванш – це торба з дулярами в потьомках із масними руками, запотілими писками, мокрими шиями, бігаючими очицями і жлобською натурою.

Бо москальський танк з Януковичем на башті можна зупинити: коктейлем Молотова, снарядом, "Джавеліном", в’язкою гранат. А чим зупинити торбу з дулярами, в якої єдина ціль – стати більшою за общій щот.

Олександр Мостіпака

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Рейтинг:
(голосів: 1)
31-03-2019, 10:00
Коментарів 0 Переглядів 1087

Теги -
загрузка...
Як голосувала Чернівецька область: попередні результати виборів
Стали відомі перші результати голосування за кандидатів у президенти в Чернівецькій області
Як голосувала Буковина: активність виборців станом на 20.00
Чернівецька область посіла передостаннє місце в рейтингу регіонів за явкою виборців
ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПЕРЕМІГ У ДРУГОМУ ТУРІ, – ЕКЗИТ-ПОЛ
У Києві оголосили результати Національного екзит-полу в другому турі президенських виборів
Блоги
блог Миколи Кобилюка
Блог Миколи Кобилюка

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Що буде далі, сказати ніхто зараз не зможе

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк, Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Як у влади, так і в опозиційних політиків мета - власні політичні інтереси, а вже потім Україна та її люди

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Про повернення екс-губернатора

блог Олександра Мостіпаки
Про головні політичні події в регіоні - у блозі Олександра Мостіпаки

Новини Чернівців, новини, блог Галини Олійник
Про білочку, кропиву і сміття. Блог Галини Олійник
Днями була неприємно вражена жахливим станом скверу біля резиденції ЧНУ

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Не всі готові до змін
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
Популярне Коментують
• Новини
Новий лозунг страни і «Вася – «наше всьо». Блог Мостіпаки
Про головні політичні події в регіоні - у блозі Олександра Мостіпаки
Уже почалося
Великодні цінові перегони: уроздріб – по 55, а оптом – уже по 60
загрузка...
Детские коляски на сайте Kloomba
У Чернівцях відкрито новий супермаркет канцтоварів "Барвінок smart" (на правах реклами)

6-7 квітня 2019 року відбулося грандіозне відкриття нового найбільшого магазину мережі супермаркетів канцтоварів "Барвінок smart"
До та після виборів: три нагадування кандидатам (спецпроект Інтерньюз-Україна)

Після першого туру президентських виборів в Україні суттєво зросли очікування ймовірних позитивних змін. На початку квітня на них сподівалися 52%, тоді як у березні – 35%
Іспаський кар’єр ККНК "Технобуд" підтримав "Французьку весну" у Чернівцях (новини компанії)

Цікава розмова з директором Майдан-Іспаського кар’єру не тільки про підтримку фестивалю "Французька весна" в Чернівцях та діяльність підприємства, а й про наболіле для регіону – недобросовісних учасників бізнесу на ринку піщано-гравійної продукції, що грабують і руйнують річки та постачають неякісну продукцію
Справжня боротьба і трохи несподіванки: яким був перший тур президентських виборів (спецпроект Інтерньюз-Україна)

Можна пригадати, як ще до Революції гідності кандидатом на “Зеленського” був колишній боксер Віталій Кличко
Таунхаус Family Yard: затишок та комфорт приватного будинку за ціною квартири (на правах реклами)

Шукаєте омріяне житло в Чернівцях для своєї сім’ї? Ще не вирішили, що для вас краще: квартира чи будинок?