RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Олександра Мостіпаки » "Кормова" війна кумів зі сватами. Блог Мостіпаки

Розбірки цього тижня між нібито "своїми" і молотки, якими товкли "активістів", так захопили місцеву публіку, що навіть депутатам заціпило. Усі стежили, а що з того буде? Та думаю, що відсоткам так 99,9 – точно нічого не буде, окрім кіно.

***

Сюжет геть банальний, як романтичні комедії про молоду, яку видавали за старого, поганого і багатого, але вступилися вищі сили і її видали за молодого, гарного і бідного. Тобто є "чорні", а є "білі". І в нашому випадку кожен сам обирав, за кого він. Хтось за сватів і зятів Фищука. Хтось проти зятів і сватів.

Хтось за митника Салагора. Хтось за поліціянта Тичину. Хтось проти митника Салагора. Хтось проти поліціянта Тичини. Хтось за самого Фищука. Хтось проти самого Фищука. Когось молотком по м’якій частині. Хтось з диктофоном у когось під дверима. Хтось його послав... під інші двері і той пішов. І голосні заяви: "тяжкі і особливо тяжкі економічні злочини", "я написав у НАБУ і СБУ", "контрабанда в особливо великих розмірах", "Петро, тобі всі платять", "зять і сват Фищука "кришують", "жінка Тичини скупила пів Мигово", "молотком мітили, але не вцілили".

"Кормова" війна кумів зі сватами. Блог Мостіпаки


Як думаєте, що буде далі? Всідайтеся перед телевізором чи Інтернетом і чекайте – кіно обов’язково далі буде. Якщо, звичайно, воно у вас викликає більший інтерес, ніж якесь "пекельне" кулінарне шоу.

А якщо все ж хочете знати короткий сюжет, то і нинішню, і майбутні серії можна пояснити у декількох словах, як перед черговою серією мексиканської мильної опери пояснюють весь зміст попередніх 350 серій. Так от. Без претензій на якусь глибину знання сценарію.

- Навіть із нашого такого малого і другорядного кордону "пасуться". "Пасуться" непогано, але лише ті, кого сюди поставили "пастися" певні люди, які мають повноваження на те, аби сюди таких ставити і самим із того теж "пастися" (трохи, бо є в них і місця значно жирніші).

- "Кормова схема" поставлена на міцну і надійну основу, бо потік "кормів" не має зменшуватися, інакше поставлені на "корми" ризикують вилетіти до псячої мами у вічний кадровий резерв відповідної служби. У "кормовому ланцюгу" задіяні лише надійні і перевірені кадри - одні відсікають чужих і випадкових і голосно кричать про "затримання і боротьбу", інші "доять", треті ділять, четверті контролюють, аби до гори йшло все, що належить, і ніхто не "крисятнічав".

- "Кормів" наш малий кордон приносить не так багато, як би хотілося, тому задовольнити апетити всіх він вже не в змозі. Звідси і неминучий конфлікт між різними групами за "кормову базу". Доведено ще Дарвіном.

- З усіх боків все законно, або майже законно – просто група охочих попоїсти влізла у ясла тих, хто вже давно їх осідлав. Ясла почало трясти і "корми" почали висипатися крізь щілини, де вже підставили писки ті, хто досі тут ніколи не годувався.

- Ті, що не годовані, виявилися якось родинно дотичними (чи то колись, чи то і досі) до губернатора. Ті, хто на "кормовій базі", вирішили, що це неподобство і треба дати "зайдам" по писках, аби не лізли у ясла, яких і так заледве вистачає і не збивали ціни, як у супермаркеті, який щойно відкрився.

- А як дати? Ну не будеш же засовувати капці у тазик із бетоном - і в річку. Не Сицилія ж якась. Тому використали давню схему "тримайте злодія". Звідси і "боротьба", і "корупція", і "служу державі", і "збільшення надходжень", "і написав у НАБУ і Кабмін", і "сам дурень", і телевізори, і сайти. Схема універсальна – і для тих, хто на "кормовій базі", і для тих, хто заліз в ясла. Просто перші більш досвідчені в цій справі.

- Хто ці всі люди? Найбільша і найвпливовіша їх частина - це ті, кого ми утримуємо за податки нібито для того, аби вони відстоювали наші інтереси, дбали про нашу національну економічну та іншу безпеку, розвивали нашу територію та її інфраструктуру. Усі вони - при високих посадах, званнях і регаліях, з орденами і медалями, кабінетами і секретарками. Другі – це виконавці волі цих перших – як правило, прикриті якимись дивними і часто ще й збитковими бізнесами, мовчазні і на вигляд недолугі, але дуже хитрі, чіпкі і пронирливі – типу занести, піднести, зібрати, відвезти. Бо першим це якось не з руки – при орденах і медалях.

- Чому вони не можуть між собою домовитися, аби "кормову базу" ділити тишком-нишком, а не верещати на весь світ так, аби про то дізналися навіть ми, пересічні? Бо, по-перше, конкуренцію як явище, породжене людською природою і возведене у культ капіталізмом, ніхто ще не відміняв. Навіть, якщо це мафіозно-кримінально-кланова феодальна напівдержава. А тим більше, коли в цієї напівдержави національний символ – жаба. По-друге, у цих людей така природа – вхопити якомога більше, ні з ким не ділитися, "пастися" від пуза і ще й загребти "на помідори". Тобто, саме поняття "домовленість" для них неприродне, а багатьом і протипоказане, бо викличе приступ тієї самої жаби.

По-третє, як вже і було сказано, "кормова база" зменшується в силу різних суб’єктивних і об’єктивних обставин (бажаючих її "випасати" менше не стає, а коли ні фіга не робиш, а лише гребеш те, що залишилося, то його теж більше не стає. І, по-четверте, у переважної більшості з них, якщо не у всіх, не вироблено такого інстинкту як "спільне, національне виживання", а є лише інстинкт власного виживання за рахунок спільного і національного. Тобто, такий собі вид самогубців, як клуб принца Флорізеля.

- Навіщо всі ці верески, викриття, молотки по м’яких частинах, диктофони, гучні заяви, злиття паперів, запитаєте ви. Бо це, як вчив ще товариш Маркс – надбудова. Тобто, є базис - цілком матеріальна "кормова база", за який і йде мовчазна і жорстка боротьба, а є надбудова – галаслива, вересклива, нав’язлива, а часом й огидна, метушня, яка створює видимість конкуренції думок, плюралізму, активізму, боротьби за, боротьби проти і ще дідько знає чого, що люди придумали, аби прикрити свою жадібність, непомірні апетити, використовуючи для цього посади, патріархальні та інші зв’язки, а почасти і просто випадкове перебування в потрібному місці у потрібний час.

- А оскільки в цієї метушні теж є свої носії і вони теж хочуть їсти, то боротьба за "кормову базу" стає ще більш жорстокою і непримиренною, бо тут вже "хвіст починає виляти собакою" і базис стає залежним від породженої, прирученої і підгодованої ним надбудови.

- Що далі буде? Або це все триватиме до моменту, поки з "кормового ланцюжка" не висмикнуть когось із основних дійових осіб, а на його місце верховні "жерці" не поставлять більш притомного, якому пояснять, що "з отого боку ясел отому до писка може сипатися за певний час отака-то кількість корму і без вересків там". Або це буде перманентна історія, на яку вже ніхто не зважатиме, бо зменшення "кормової бази" в інших, більш хлібних, місцях призведе до такої колотнечі, що від цього вовтузіння відмахуватимуться, як від зеленої мухи.

У третій варіант, що будуть викинуті всі, очищено все, перекрито потоки, конфісковано чесно нажите, посаджено тих, хто чесно нажився, в найближчих 20-30 років мені чомусь не віриться.

Тож, купуйте кока-колу і поп-корн, або пиво і чіпси і всідайтеся біля телевізорів та Інтернету. І вибирайте, чи "пекельне" кулінарне шоу, чи тотальна боротьба за "кормову базу".

Мені важко відповісти, що вам краще обрати.

Олександр Мостіпака

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
11-03-2018, 10:00
Коментарів 0 Переглядів 2 066

Теги -

У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута / новини
Україна переможе, адже ми знаємо, що захищаємо, тоді як російські війська – ні.

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.