Художній музей

афіша / Інші події
776
0

Художній музей
3 березня, 11.30

Запрошуємо на культурно-мистецький захід, який відбудеться в Чернівецькому художньому музеї 3 березня 2023 об 11.00.з нагоди відзначення 180-річчя від дня народження відомого буковинського художника Епамінонди Бучевського.

Епамінонда Бучевський – автор реалістичних портретів, монументальних розписів храмів, ікон, картин із історичними і міфологічними сюжетами, зображенням побутових сцен,. Митець відомий не тільки на Буковині та в Румунії, але й у багатьох країнах Європи.

Захід із вшанування пам’яті нашого земляка зорганізовано спільно з Державним архівом Чернівецької області. Тож, крім огляду музейних експонатів, а саме – найбільшої у місті колекції оригінальних творів Е. Бучевського, якою володіє художній музей, гості заходу отримають виняткову можливість ознайомитися з архівними документами про життя і творчість митця.

Ми запросили кращих фахівців краю, які поділяться цікавими та пізнавальними розповідями про творчість митця. Значна заслуга в становленні Е. Бучевського як художника належить Буковинській православній консисторії, яка надала йому стипендію для здобуття освіти у Віденській академії мистецтв, а пізніше призначила на посаду єпархіального маляра. Тому для реконструкції цілісної картини життя знаного митця важливо вивчати постать художника в контексті тогочасних історичних подій, а особливо діяльності православної церкви на Буковині. На заході буде присутній найкращий знавець у цій сфері, який поділиться результатами своїх досліджень.

Про нелегку, кропітку, але надзвичайно захоплюючу та творчу працю художника ексклюзивно розповість спеціальний гість, наш талановитий сучасник, який нині створює стінописи та портрети представників вищих санів православної церкви, як це робив в позаминулому столітті його "колега по цеху" Е. Бучевський.

Де саме можна "зустріти" Епамінонду Бучевського в нашому місті? На це питання відповість висококваліфікований фахівець. Адже віднедавна будь-хто може побачити, як виглядав Е. Бучевський і, до речі, не лише він, але і його учень Євген Максимович. І це ще далеко не всі дійові особи оригінального мистецького твору кінця ХІХ ст.. Щоправда розглянути його непросто! Але ми збережемо інтригу…
Завітайте на захід і на Вас чекатиме ще багато чого цікавого і пізнавального!
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

09:17
На Буковині перевіряють дороги після зими
09:00
Масований удар дронів по Харкову: що відомо про потерпілих
08:40
Кабмін змінив склад правління «Укрзалізниці»
08:20
Росіяни знову просунулися на Донеччині
08:00
2 квітня: яке сьогодні свято, традиції
07:55
На Буковині попрощаються із чотирма воїнами, які загинули у боях проти окупантів
07:45
Історичний матч "Буковина" - "Вікторія" та зізнання у "вказівці Запаранюка не з'являтися на сесію": головні новини минулої доби
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 2 квітня не буде світла

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм