Освятили цілюще джерело
У селі Біла Кіцманського району у вихідні урочисто освятили водолікувальне джерело. Богослужіння з нагоди такої події відправив місцевий священик отець Василь.
– Вода у джерелі справді має цілющі властивості, особливо ж для тих, хто має проблеми із зором, – розповів "МБ" президент обласної громадської організації "Буковинська асоціація" Ярослав Унгурян. – Пам’ятаю, як ми в дитинстві бігали до нього і вмивалися прохолодною вранішньою водою. Мій дід розповідав, що цією водою зцілився не один хворий. Нині сюди приходять не лише мої односельчани, а й мешканці навколишніх сіл.
За словами Я. Унгуряна, на реконструкцію джерела, здійснену підприємцем Дмитром Лопушняком і архітектором Петром Митею, витрачено 30 тисяч гривень. Коштами допомогли держава, органи місцевого самоврядування, приватні підприємці та мешканці Білої.
Найдорожче опалення – у Берегометі
Цього опалювального сезону найбільше платитимуть за
теплопостачання мешканці Берегомета Вижницького району. Там одна гігакалорія коштує 254,26 грн, а опалення одного квадратного метра житлової площі – 6,82 грн. У Заставні опалення одного метра квадратного коштує п’ять гривень. Далі йде Новодністровськ, де вартість опалення становить, відповідно, 233,87 грн за одну гігакалорію і 4,70 грн за квадратний метр.
Найдешевше ж тепло у Сторожинці: тут опалення одного квадратного метра житлової площі вартує три гривні. Про це на прес-конференції у прес-клубі реформ повідомив керівник територіального відділення Антимонопольного комітету України Олег Стецевич.
Ведмеді у сплячку не впали
Карпатські ведмеді у зимову сплячку не впадають. Як кажуть досвідчені мисливці, причина – тепла зима. Як розповів "МБ" голов-
ний лісничий обласного управління лісового господарства Валерій Кашпор, для того, щоби ведмеді впали у сплячку, потрібно, щоби сніговий покрив у лісах сягав не менше метра за високої мінусової температури.
Як правило, клишоногі відчувають, якою буде зима, а у сплячку впадають заздалегідь чи навіть за день до снігопаду. Місце вибирають у глибоких яругах і ялинових дзворах. Раніше, коли зими були суворими і затяжними, у лісі можна було зустріти блукаючого ведмедя. Вважалося, що це ті звірі, які вбили людину, й за це їх Бог карає постійним блуканням.
Нині у буковинських Карпатах ведмедів небагато. Як повідомив нашого кореспондента завідувач сектору охорони і захисту лісу та мисливства облуправління лісового господарства Ігор Чебан, в області їх лише 21. Це на сім особин більше, ніж торік, тобто популяція клишоногих зростає.
У Дністер запустили 50 тонн малька
Понад 50 тонн молодняка кількох видів риб випустили днями у води Дністра у Хотинському районі спеціалісти обласного рибгоспу та місцеві любителі риболовлі й працівники сектору економічного контролю райдержадміністрації. Тобто спільними зусиллями зарибнено верхню частину Дністровського водосховища.