
Після молитви, 28 липня, в одній із центральних мечетей Рамалли (Палестина) декілька сотень людей вийшли на вулиці з портретами Насралли. На його честь було спеціально написано нову пісню. "Насралла, ми з тобою", – скандували демонстранти. "Насралла, ми твої солдати. Улюблена "Хезболлах" розбий Тель-Авів", – співали палестинці.
А в "рідному" для "Хезболлах" Лівані майже 70% громадян цієї країни виправдовують дії "Хезболлах". Конфлікт вже забрав життя 400 ліванців, а майже 800 тисяч людей стали біженцями. Однак ліванці ні в чому не звинувачують Насраллу.
Мати чотирьох синів Нагла з гордістю згадує про дітей, які залишилися на півдні Лівану. "Вони усі з "Хезболлах", – каже Нагла. – І всі вони будуть воювати до останнього з Америкою та Ізраїлем. Я не боюся того, що вони загинуть. Вони попадуть на небеса. А якщо треба буде, ще народжу. Я ще молода. Якщо шейх Насралла скаже, я готова на все, навіть віддати йому своїх синів", – цитує її слова російськомовне видання "Ньюсуїк".
Варто зауважити, що лідер руху "Хезболлах" заслужив репутацію людини скромної. Зокрема він розпорядився зняти свої портрети, що прикрашали вулиці у південних районах Бейрута, а замість цього розвісити портрети загиблих у боях.
Довідка: "Хезболлах" – шиїтський ісламістський радикальний рух у Лівані. Назва з арабського перекладається як "Партія Аллаха".
"Хезболлах" зародився на початку 80-х як гурток із вивчення досвіду іранської ісламської революції 1979 року.
З 1992 року "Хезболлах" очолив її Генеральний секретар шейх Хасан Насралла. На півдні Лівану організація стала головною силою, що веде збройну боротьбу проти Ізраїлю. "Хезболлах" приділяє значну увагу розвиткові соціальної сфери. Організація вже побудувала в Лівані школи, дитячі садки, лікарні і клініки та навіть відкрила супермаркети. Навчання в школах "Хезболлах" коштує значно дешевше, ніж у державних. Бідним надаються стипендії. Під час навчання особлива увага приділяється арабській мові, ісламу і шиїтській культурі. Але при цьому не забувають про англійську, а також про точні науки.