«Калганівка» і гуслянка допомагали веселитися

---
13 393
0
"Калганівку" – домашню горілку, настояну на корені калгану, який ще називають, козацьким коренем", мамалигу і смачну підзахарецьку гуслянку куштували гості цими вихідними на фестивалі "Захарецький гарчик". Як стверджують місцеві знавці, "калганівка" – досить корисний напій, що настрій поліпшує, гумору додає, ще й лікує та відновлює сили (звичайно, якщо в міру). А охочі могли придбати й гарчик – дерев’яну посудину для зберігання гуслянки, якою славиться ця місцевість.
Етнографічний гуцульський фестиваль "Захарецький гарчик" відбувся вже вшосте. Особливість цього свята в тому, що воно досить домашнє. Одна із засновників фестивалю, Фрозина Том’юк, пообіцяла усім гостям гарний прийом, веселощі та танці. Й справді, на фестивалі не було жодної заорганізованості. Гості й учасники ходили хто де хотів, милувалися виробами народних майстрів. Особливо купували дерев’яні гарчики, які привіз з Вижниці майстер Володимир Ворончак. Красиві і практичні кухлі та гарчики мали великий попит. Вони ручної роботи – без жодної крапельки клею.
Фестиваль тривав три дні. Юні мешканці села мали змогу перейняти досвід народних умільців на влаштованих ними майстер-класах, де можна було навчитися працювати з деревом, вишивати та плести.
Жителів Підзахаричів здавна називають гарчиками або гарцями, бо дуже смачну гуслянку вони робили і носили продавати до Вижниці на базар саме в таких гарчиках.
У Підзахаричах є п’ять музеїв народних ремесел, родинні школи мистецтв, музей етнографії та ремісництва Гуцульщини. На подвір’ї цього музею вже кілька років стоїть величезний гарчик – символ села і його працьовитих та веселих людей.
Після відкриття на фестивалі відбувся концерт, зокрема танцювального колективу "Черемош" із Підзахаричів. Місцеві виконавці читали гуморески.
Фестиваль заснували 2001 року Марина Коняк – керівник обласного громадського молодіжно-екологічного об’єднання "Буквиця", Фрозина Том’юк – директор школи в Підзахаричах та ще декілька небайдужих людей. Якщо на перших фестивалях було менше людей і багато проблем, то тепер охочих побувати у Підзахаричах дедалі більше і більше. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують