Легальна робота за кордоном – це реальність

---
11 108
0
– Знайти роботу за кордоном просто, – стверджує студент факультету комп’ютерних наук Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Іван Душкевич, який зараз працює помічником офіціанта у місті Ньюпорт Біч (Південна Каліфорнія, США). – Потрібно звернутися до турфірми, яких у Чернівцях дуже багато.
На 800 розісланих листів надійде декілька відповідей
– Кажеш, що хочеш брати участь у програмі "Work Experience", – розповідає Іван. – Туроператор розповідає, що треба зробити, а також скільки грошей заплатити йому за послуги. Тобі знаходять роботу. Під час підготовки до виїзду виявляється, що тобі потрібно витратити більше грошей, ніж ти розраховував, – приблизно на 500 доларів. Але я їздив через контору у Києві "STI-Україна". Принцип такий самий.
– Щоб оформити усі потрібні документи за програмою "Work&Travel" та відкрити візу, клієнт повинен заплатити у середньому 2500 доларів, – повідомили у туристичній агенції "СВ-Тур". – Найпопулярнішою країною серед наших клієнтів є Великобританія.
Роботу можна також шукати й самому через Інтернет. Це дешевше, але послуги турфірми все одно знадобляться – щоб організувати відкриття візи. До пошукової системи Інтернету слід ввести запит "робота за кордоном", і перед вами з’явиться список посилань та адрес сайтів, де можна відшукати бажану пропозицію, наприклад, на сайті ТОВ "Укрзакордонпраця" (адреса сайту profua.com). Далі потрібно скласти своє резюме (приклад в Інтернеті є) і розіслати туди, де би ви хотіли працювати. На 800 розісланих листів за два тижні отримаєте декілька відповідей. Серед запропонованого можна обрати, куди їхати.
– Програма, в якій я беру участь, не спрямована на заробляння грошей, – розповідає Іван. – За цією програмою люди зі всього світу подорожують. Зазвичай це студенти, які завдяки цій програмі знаходять роботу за кордоном. Так роблять переважно люди зі Східної Європи.
Кухарем у США можна заробити вісім доларів за годину
– Раніше я працював кухарем. У США це одне з найгірших місць роботи. Тут працюють переважно мексиканці, які навіть англійської мови не знають. Робота жахлива. Я через місяць звідти пішов. Зарплата – вісім доларів за годину. Цього вистачає на прожиття, але не більше. Працювати треба 40 годин на тиждень, але буває й менше.
Зараз я працюю помічником офіціанта і отримую мінімальну зарплату у США – 6,75 долара за годину. Плюс до цього я ще отримую чайові. У вихідні можна отримати майже 70 доларів за вісім годин роботи. У звичайний день – 25-30 доларів.
– Люди, які живуть в Америці і не мають освіти, працюють на двох роботах, – продовжує Іван. – Вони починають працювати о 6.00 і закінчують близько 22.00. І так майже щодня. Інакше грошей ні на що, окрім оренди квартири і купівлі їжі, не вистачить. У Ньюпорт Біч зняти кімнату коштує 800 доларів на місяць, а трикімнатну квартиру – майже 2100 доларів. Ми знімаємо одну квартиру на вісім осіб. Усі студенти.
– За перше півріччя 2006 року майже 15 тисяч мешканців Чернівецької області отримали закордонні паспорти. У середньому за рік їх отримують від 24 до 26 тисяч осіб, – каже Володимир Мрачковський, заступник начальника відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України в Чернівецькій області. – Визначити кількість людей, які виїхали за кордон з метою легального працевлаштування, – дуже важко, бо ніхто не веде цієї статистики.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують