"Я б хотіла зробити собі пірсинг язика. Але всі мене відмовляють, кажуть, що це дуже небезпечно. Хотілося б дізнатися від лікаря, як воно насправді". Олена, м. Чернівці.
"Хочу подякувати головному лікарю обласної лікарні Володимирові Ушакову, проктологу Іванові Андронатію, доценту кафедри хірургії та очних хвороб БДМУ Андрієві Бочарову, хірургу Олександрові Корнійчуку, анестезіологу Леонідові Луканову, проктологу Олександрові Брагарі, завідувачу відділу реанімації Аурелові Руснаку". Андрій Скоропанюк, с. Хімчина Косівського району.
– Язик – насичений нервами та судинами орган, – розповідає лікар міської стоматологічної поліклініки Оксана ШПАРИК. – Через язик проходять глибока язикова артерія і вена, які під час пірсингу можуть бути травмовані, що призведе до кровотечі. На спинці язика розміщуються 5 видів сосочків, що відповідають за різні види смакової чутливості. Якщо пошкодити їх, порушується смакова чутливість язика. Коли ж навіть проколювання здійснено професійно, залишається загроза віддалених ускладнень пірсингу: тріщини (сколи) емалі зубів, гіперплазія (розростання) чи рецесія (стоншення) тканини ясен. Хронічна травматизація слизової оболонки може спровокувати надлишковий ріст тканин на ділянках пірсингу, що зумовлює біль та набряк. Такі ділянки доводиться зрізати, але є загроза рецидиву, а це вже привід для консультації в онколога.
Для зменшення загрози ускладнень важливим є вибір матеріалу для прикрас. Їх виготовляють із хірургічної сталі (недорога, низькоалергенна), золота, титану (легший за сталь і менш токсичний, тому займає перше місце на ринку прикрас), цирконію (найчастіше – разом із золотом). Необхідно також дотримуватися таких правил догляду під час загоювання рани:
- не вживати алкоголю, твердої та в’язкої їжі;
- чистити зуби після кожного приймання їжі, використовувати ополіскувач із антибактеріальним ефектом;
- двічі на день очищувати прикрасу за допомогою косметичної палички чи серветки розчином хлоргексидину;
- не використовувати для чищення перекис водню та спиртові розчини;
- у період загоєння не знімати і не повертати прикрасу;
- уникати активних розмов протягом кількох днів після пірсингу.