Відсидіти 15 діб тепер можна з комфортом

---
1 584
0
У міліцейських ізоляторах тимчасового тримання, куди потрапляють підозрювані у скоєнні злочинів до поміщення їх у слідчий ізолятор, зробили ремонти, провели воду та каналізацію, замінили нари на ліжка із білизною. Ремонтувати ізолятори міліціонерів зобов’язало керівництво МВС та Президент України. Журналісти побачили, як тепер виглядають ІТТ у Сторожинецькому та Глибоцькому райвідділах.
"Окрім іншої їжі, на день дають дві котлети"
– Умови тут добрі. Нам видали білизну на ліжка, окрім іншої їжі, на день дають дві котлети. Якщо є бажання, можна помитися у душовій, – розповідає один із затриманих в ізоляторі тимчасового тримання Сторожинецького райвідділу внутрішніх справ.
До номера в готелі ізолятор не подібний, але спільного з камерами радянських часів також залишилося мало. Замість нар тепер є чотири ліжка з білизною. У кутку – умивальник та туалет. Якщо хтось забажає на час свого перебування в ізоляторі принести із собою телевізор, то для цього також є виділене місце з розеткою.
Володимир Банарь, заступник начальника УМВС України в області:
– На розширеній колегії МВС, де був присутній і Президент, жорстко критикувалися декілька областей за недоліки в дотриманнях прав людини в ізоляторах тимчасового тримання. За короткий термін всі УМВС повинні були усунути ці недоліки. Тому ми протягом кількох тижнів реконструювали і відремонтували ІТТ. Раніше нашими відомчими наказами цього не вимагалося, бо вважали, що це не основна проблема. В ізоляторах не було ні каналізації, ні води. Усі зручності були загального користування. Тож провели водопроводи, каналізації, відремонтували приміщення. У камерах були нари, які там стояли протягом десятиліть. Зараз кожен має ліжко. Є навіть кімната для підігріву їжі. В ізоляторах тимчасового тримання осіб утримують протягом трьох діб, у разі необхідності – до десяти, потім переводять до слідчого ізолятора.
З коштами допомагали бізнесмени, спонсори
– На одного затриманого на харчування виділяється шість гривень, – продовжує Володимир Банарь. – Цих коштів замало, тому райвідділи укладають угоди з бізнесменами, щоби трохи збільшити цю суму. Треба щоби органи місцевого самоврядування допомогли. Тільки Глибоцька РДА виділила 5 тисяч гривень на ремонт ізолятора. Решта усуваються від цієї проблеми. Загалом на ремонт одного ІТТ треба було від 20 тисяч гривень. Ми мусили ті кошти просити у спонсорів, бізнесменів, керівників підприємств та організацій.
За словами Василя Василова, начальника УМВС України в області, вдалося відремонтувати дев’ять ізоляторів, які є в області. Залишилися проблеми з міжрайонним ізолятором, який розташований у приміщенні УМВС. Він збудований ще 1876 року, тож привести його у належний стан досить важко. Тому стоїть питання про будівництво нового ізолятора на вулиці Комунальників.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують