DataLife Engine > --- > Відсидіти 15 діб тепер можна з комфортом

Відсидіти 15 діб тепер можна з комфортом

У міліцейських ізоляторах тимчасового тримання, куди потрапляють підозрювані у скоєнні злочинів до поміщення їх у слідчий ізолятор, зробили ремонти, провели воду та каналізацію, замінили нари на ліжка із білизною. Ремонтувати ізолятори міліціонерів зобов’язало керівництво МВС та Президент України. Журналісти побачили, як тепер виглядають ІТТ у Сторожинецькому та Глибоцькому райвідділах.
"Окрім іншої їжі, на день дають дві котлети"
– Умови тут добрі. Нам видали білизну на ліжка, окрім іншої їжі, на день дають дві котлети. Якщо є бажання, можна помитися у душовій, – розповідає один із затриманих в ізоляторі тимчасового тримання Сторожинецького райвідділу внутрішніх справ.
До номера в готелі ізолятор не подібний, але спільного з камерами радянських часів також залишилося мало. Замість нар тепер є чотири ліжка з білизною. У кутку – умивальник та туалет. Якщо хтось забажає на час свого перебування в ізоляторі принести із собою телевізор, то для цього також є виділене місце з розеткою.
Володимир Банарь, заступник начальника УМВС України в області:
– На розширеній колегії МВС, де був присутній і Президент, жорстко критикувалися декілька областей за недоліки в дотриманнях прав людини в ізоляторах тимчасового тримання. За короткий термін всі УМВС повинні були усунути ці недоліки. Тому ми протягом кількох тижнів реконструювали і відремонтували ІТТ. Раніше нашими відомчими наказами цього не вимагалося, бо вважали, що це не основна проблема. В ізоляторах не було ні каналізації, ні води. Усі зручності були загального користування. Тож провели водопроводи, каналізації, відремонтували приміщення. У камерах були нари, які там стояли протягом десятиліть. Зараз кожен має ліжко. Є навіть кімната для підігріву їжі. В ізоляторах тимчасового тримання осіб утримують протягом трьох діб, у разі необхідності – до десяти, потім переводять до слідчого ізолятора.
З коштами допомагали бізнесмени, спонсори
– На одного затриманого на харчування виділяється шість гривень, – продовжує Володимир Банарь. – Цих коштів замало, тому райвідділи укладають угоди з бізнесменами, щоби трохи збільшити цю суму. Треба щоби органи місцевого самоврядування допомогли. Тільки Глибоцька РДА виділила 5 тисяч гривень на ремонт ізолятора. Решта усуваються від цієї проблеми. Загалом на ремонт одного ІТТ треба було від 20 тисяч гривень. Ми мусили ті кошти просити у спонсорів, бізнесменів, керівників підприємств та організацій.
За словами Василя Василова, начальника УМВС України в області, вдалося відремонтувати дев’ять ізоляторів, які є в області. Залишилися проблеми з міжрайонним ізолятором, який розташований у приміщенні УМВС. Він збудований ще 1876 року, тож привести його у належний стан досить важко. Тому стоїть питання про будівництво нового ізолятора на вулиці Комунальників.



Повернутися назад