Кількість учнів у школі №27 й справді скоротилася. Зараз там навчаються 1240 дітей, а минулого року їх було понад дві тисячі. Щоправда, з відеороликом це не пов’язано.
– Зменшення кількості учнів пояснюється переходом в інші школи через переповнені класи. Наприклад, у десятих класах навчалося по 34 і 37 учнів. До інших шкіл та училищ з різних причин (зміна місця проживання тощо) пішло вчитися майже 80 учнів 9-10 класів. У зв’язку зі зменшенням кількості учнів діти навчаються у першу зміну, – розповідає про життя школи заступник директора школи-комплексу №27 Антоніна Тумак, яка зараз виконує обов’язки директора. – У кадровому складі адміністрації школи поки що жодних змін не відбулося. Усі працюють на своїх місцях, за винятком психолога школи. У вівторок відбувся виконком міськради, який розглядав питання про відповідальність посадових осіб у школі. Найближчим часом стане відомо, чи відбудуться якісь зміни. Директор школи Олена Галан з 13 вересня перебуває на лікарняному у кардіологічному центрі. Я сама щоранку п’ю валеріану, а вже потім йду на роботу.
На життя учнів у школі випадок з відеороликом кардинально не вплинув.
– Таке могло статися у будь-якій школі. Просто наші випускники це відзняли, – каже учень 10-А класу Вадим Лиховоля. – Звичайно, я засуджую їхній вчинок. Але не варто було занадто "роздувати" цю справу.
– Єдине, що змінилося у школі, це те, що нам почали частіше розповідати про насилля і як від нього вберегтися, – каже сестра Вадима, Еріка, також учениця 10-А класу. – Нас почали більше виховувати.
– Ми проводили батьківську конференцію, класні виховні години, збори учнівського самоврядування, де розглядали цей випадок, – каже Антоніна Тумак. – У школі існує постійна практика занять з працівниками органів юстиції. Вже не один рік відбуваються тренінгові заняття за програмою "Рівний – рівному". Педагоги організовують бесіди з учнями щодо морального та фізичного насильства.
З листів до редакції
"Тим, чого ми досягли у житті, ми зобов’язані нашій школі... Нам не байдужі висновки деяких чиновників, які, у тому що сталося, вбачають лише вину педагогічного колективу... Наші вчителі вклали в нас дуже багато сил. Вони вчили нас наполегливо працювати, мислити.... Але, на жаль, для декого намагання вчителів виховати в них повноцінну людину минули даремно". Випускники школи № 27 n
"Хіба можна звинувачувати весь педколектив і ганьбити таку школу, куди віддають навчатися своїх дітей багато державних службовців міста і області? Тут вчилися або вчаться діти багатьох відомих людей... Якби це була погана школа, погані вчителі, хіба вони довірили б своїх дітей на навчання і виховання в нашу школу?"
Про тих, хто створив горе-фільм "Лох – ето судьба" у листі зазначено:
"Вони давно вже, напевно, розкаялися у своєму вчинку. З них зараз створюють злочинців, а вони просто нерозумні люди, які не замислювались над наслідками своїх дій". Батьки учнів 11-А класу (14 підписів)