– Основна властивість лікарських рослин – та, що з неорганічних мінеральних речовин грунту, води і вуглекислого газу вони утворюють органічні сполуки, які цілюще діють на організм людини, – стверджує фітотерапевт Микола МИГАЛАТЮК. – Лікарські рослини потрібно збирати по-особливому, щоби отримати від них найбільшу користь.
Збирати рослини у момент найбільшого вмісту у них діючих речовин – під час цвітіння, а ось коріння збирають – ранньої весни чи восени, насіння і плоди – влітку чи восени, кору – напровесні, під час рухів соків.
Найкраще збирати рослини у сонячну погоду після дощу чи омиті росою, які вже обсохли. Сушити лікарські рослини необхідно у закритих приміщеннях (на горищі), з доброю вентиляцією, не допускати дії прямих сонячних променів. За правильного зберігання зелені частини не повинні змінювати свого кольору, а квіти не чорніти.
Під час лікування лікарськими рослинами налаштовуйтеся, що ефект настає не одразу. Інколи результату доводиться чекати до 2-х років, це пояснюється малою кількістю діючих речовин у рослині. Через кожні 2 місяці радять робити перерву у прийомі на 10-15 днів, а потім продовжувати лікування. Із харчування на період вживання лікарських трав потрібно виключити прянощі, смажені, копчені, засолені продукти, алкоголь. Корисні – фрукти та овочі.
Дізнайтеся про корисні рослини
На Буковині є чимало лікарських трав. Але не всім відомо, які корисні властивості вони мають. Фітотерапевт із Хотина Микола Мигалатюк готовий поділитися з нашими читачами своїм досвідом і розповісти про лікарські рослини, які хвороби ними можна лікувати.
Якщо у вас є питання щодо різних лікарських рослин і їхніх властивостей, надсилайте свої листи на адресу: м. Чернівці, вул. Головна, 41, або телефонуйте за номером 58-94-85. Ми звернемося за порадою до фітотерапевта, а відповіді надрукуємо у "МБ".