Метою цієї зустрічі було вироблення спільних підходів щодо налагодження співпраці між організаціями громадянського суспільства в обох країнах. Натомість конструктивні пропозиції щодо спільної діяльності молодіжних організацій України та Румунії, поширення досвіду роботи Чернівецької міської учнівської ради серед учнівських парламентів у румунських містах, налагодження транскордонної співпраці в рамках єврорегіону Верхній Прут прозвучали лише з українського боку. Депутат Космін Гуше, голова партії "Національна ініціатива", звинувативши громадський
сектор України в його залежності від державних структур, висловив вимогу до українських громадських організацій розпочати процес постатейного аналізу базового міждержавного договору між Україною та Румунією з метою домогтися його денонсації через те, що він нібито закріпив несправедливий кордон між Україною та Румунією. Інший депутат А. Павелеску заявив, що румунська меншина в Україні немає тих прав, які надано українській меншині у Румунії.
У зв’язку з цим представники українських громадських організацій висловили обурення виступами депутатів, заявивши, що організації громадського сектору в Україні працюють для блага всіх громадян, незалежно від їх етнічного походження, а не для розпалювання ворожнечі між ними.(О. Мостіпака)