
– Я за фахом художник-декоратор, працювала у майстерні торгово-виробничої фірми "Берегомет", – розповідає вона. – Після нещасного випадку адміністрація намагалася звинуватити мене у тому, що я отримала травму через власну необережність і на дорозі. Це у робочий час! Ніхто навіть не згадав, скільки разів я просила полагодити ті злощасні сходи. Але з роботи мене, матір чотирьох дітей, звільнили, і, вважаю, незаконно.
Зрікся від мене і чоловік у біді. Єдиний, хто підтримав і підтримує – це Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Чернівецькій області. Надають консультації, направили на лікування до санаторію.
Історій, подібних до цієї – десятки, адже на обліку у робочих відділеннях Фонду нині майже 1,5 тисячі осіб. Усі вони потерпіли на виробництві. На щастя, кількість подібних випадків зменшується: станом на 1 жовтня, зареєстровано 73 страхові нещасні випадки, з них один – смертельний, що на 24% менше, порівняно з відповідним періодом минулого року, а смертельних страхових випадків – на 70%.
Як розповіла начальник відділу відшкодування шкоди Тетяна БОРОДІНА, потерпілим виплачують допомогу, виділяють кошти на протезування, ліки, спеціальний медичний догляд тощо. А до Міжнародного дня інваліда, який відзначається 3 грудня, вирішили організувати зустріч з ними та виставку творчих робіт. Вони представили свої вишивки, вироби із дерева, килими.