Англійська кухня має не дуже добру славу. Прихильники здорового харчування вважають її згубною для організму (хоча серед англійців ніхто не зауважив підвищеної хворобливості), гурмани-французи насміхаються з простоти англійських страв. Несхвально висловлюються про свою кулінарію навіть самі англійці, але справжні патріоти її захищають. Так, видатний письменник Джордж Оруел написав чудове "смачне" есе на захист англійської кухні. Там він і пояснив, що англійцям просто не пощастило з професійною кухнею – в ресторанах готують погано. Зате якщо ви потрапите на гостину бодай у найбідніший англійський дім, то там проковтнете язика – так буде смачно.
Незважаючи на всі зауваження до англійської кухні, деякі її компоненти прижилися в усьому світі. Всюди популярне приготоване по-англійськи м’ясо – ростбіф та біфштекс. Чи не до всіх мов світу увійшло англійське слово ланч. І мільйони людей на планеті споживають вранці класичний англійський сніданок, часто не підозрюючи, що це він і є.
Особливості англійської кухні багато в чому визначені суворими умовами острівного життя. Де мало землі – росте мало збіжжя та городини, зате успішно пасеться на зелених пагорбах різноманітна худоба. Тож в англійському меню здебільшого м’ясо: яловичина, телятина, баранина, свинина та птиця. Інакше англійці не були б англійцями.
Словничок
- Біфштекс – смажений шматок яловичини.
- Ростбіф – запечена маринована яловичина.
- Порідж – вівсяна каша.
- Пудинг – випечена страва на основі збитих яєць, буває гарніром, десертом.
- Шепердспай – "пастушача" запіканка з баранини та картоплі.
Харчовий розпорядок англійця
8 година ранку – сніданок.
13.30 – другий сніданок (ланч) – одна гаряча страва або сендвіч.
17.00 – чаювання (файв-о-клок) із солодкою випічкою.
19.00 – вечеря.
Меню сніданку
Яйця, бекон, сосиски, кров’яна ковбаса, квасоля в томаті, запечені помідори, вівсяна каша, кукурудзяні пластівці, тости з апельсиновим джемом, чай.
Рецепт англійської кухні
Ростбіф із цибулею
та портвейном
Яловичина – 2 кг (вирізка)
Цибуля ріпчаста – 600 г
Портвейн – 200 г
Бульйон – 200 г
Томатна паста – 1 ст. л.
Оцет – 2 ст. л.
Олія – 2 ст. л.
Гірчиця – 2 ст. л.
Перець чорний, сіль.
Цілий шматок яловичини змастити сумішшю гірчиці, оцту, олії, солі та перцю. Залишити на півгодини. Нагріти духовку до температури 250 градусів. М’ясо злегка обсушити, загорнути у фольгу, змащену зсередини олією, але нещільно, залишивши отвори. Запікати приблизно півтори години. Тим часом приготувати соус. Цибулю нарізати четвертинками, підсмажити до золотистого кольору, додати томатну пасту, бульйон і портвейн, проварити. Сік, який утворився під час запікання, додати до соусу, перемішати. Готовий ростбіф нарізати порційними шматками, полити соусом, подати з йоркширським пудингом.
19-02-2005, 18:58
0
10 444