Щоби вазони не загинули від води
Варто пам’ятати, що дуже важливо правильно поливати вазони. З одного боку, без достатньої кількості води рослини не лише в’януть, але й голодають, а з іншого – надмірне поливання може призвести до того, що буде гнити коріння, тому потрібно знати особливості різних кімнатних рослин. Наприклад, лантана, гібіскус, катарантус, циперус, папороть, традесканція дуже вологолюбиві. Бегонія, сенполія, глоксинія, колемнея, ахимінес, колерія, епісція бояться надмірного поливання і застоювання води. А алое, красули, седуми від переливання можуть загинути.
Цикламен, глоксинію, амараліс, гемантус, клубневу бегонію, клівію, окрім поливання, корисно двічі на тиждень ставити у миску з теплою водою на 40-45 хвилин. Тоді нижнє коріння нап’ється, а бульба та цибулина не будуть залиті.
Різні вазони по-різному миють
Загалом завжди потрібно перевіряти, чи висох грунт, регулярно його розрихляти. Намагайтеся двічі на тиждень обприскувати рослини, окрім культур з бархатистим листям, наприклад, глоксинію, сенполію тощо. З них пилюку потрібно знімати м’якою щіточкою, змоченою у теплій воді, адже під час обприскування на листях з’являються жовті або білі плями. Листя фікусів, пальм, воскового плюща, амаралісу миють з обох сторін.
Не варто пересаджувати рослину без потреби, вважаючи, що це допоможе квітці позбутися хвороби. Також не потрібно це робити пізньої осені та взимку, коли холодно і мало світла.
Дуже часто кімнатні рослини пересаджують у надто великий посуд, і зайва земля у ньому "закисає". В інших випадках рослинам не вистачає площі для проростання. Тож існує думка, що амариліси краще пересаджувати у горщики, які відповідають об’єму їх кореневої системи. Це ж стосується і пальм. А найправильніше – посадити рослину у маленький горщик і в міру її росту пересаджувати у більші ємності.
Не завжди потрібне цілковите пересаджування, особливо для рослин, які погано реагують на цю операцію. Достатньо зняти верхній шар грунту і підсипати свіжий, звичайно, якщо залишена земля не "закисла". Іноді пересаджування можна замінити перенесенням рослини з її грунтом у більш просторий посуд з додаванням нової землі.
Зимовий догляд
Щоправда, догляд за рослинами теплої і холодної пори року відрізняється. Насамперед, це стосується поливання. Переважна більшість рослин взимку перебувають у стані спокою, окрім деяких вазонів, які цвітуть. Всі вазони, які "відпочивають", утримують швидше сухими, ніж вологими, але не варто доводити грунт до цілковитого висихання. Отож, рослини у січні поливають досить рідко, але якщо вирішили це зробити, зробіть добре: вода повинна просочитися через увесь грунт і витекти на піддон. Виливайте її тонким струменем. Не потрібно поливати вазони свіжою, а тим паче холодною водою: для поливання будь-яких кімнатних рослин вода повинна бути трохи підігрітою.